Komplikace na dálnicích jsou hlášeny především z Porýní-Falce a Hesenska, v jehož východní části se tvořily mnohakilometrové kolony aut. Dálnice A4, A5 a A7 tam zablokovaly kamiony, které byly buď napříč dopravními tepnami nebo nebyly na zledovatělém povrchu schopné vyjet do kopce. V Porýní-Falci podle policejních odhadů dlouhé zácpy na dálnici A3 postihly na 2000 lidí.

Na dálnici A3 byla kolona stojících aut dlouhá 20 kilometrů, stejně dlouhá kolona se vytvořila i na dálnici A4 poblíž Cách, napsal list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Řidiče, kteří se vydávají na cesty dnes, němečtí meteorologové vyzvali, aby s sebou měli dostatek pohonných hmot, ale také teplé oblečení, deky, potraviny a pití.

Také v Česku dnes experti varují před ledovkou:

Český hydrometeorologický ústav vydal varování před ledovkou, která může být místy i silná. Na horách na severu má opět nasněžit.
Česku hrozí ledovka i sníh: Na co by řidiči měli myslet, jak předejít smyku

Na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, které ve středu kvůli mrznoucím srážkám výrazně omezilo provoz, dnes letadla přistávají i startují. Podle mluvčí letiště je ale zrušeno více než 300 spojů, další mohou přibývat během dne. Naopak letiště v Mnichově je po středečním rušení letů dnes v provozu bez omezení.

Na některých místech spolkové republiky má dnes napadnout až 30 centimetrů sněhu. „Sněhové srážky opakovaně vedou k narušení dopravy, zejména v nížinách,“ konstatovali meteorologové. V Kolíně nad Rýnem to nepřímo potvrdil zdejší dopravní podnik, který dnes vysadil autobusovou dopravu, autobusová doprava má problémy také v Hesensku.

Okres Göttingen v Dolním Sasku dnes nechává zavřené všechny školy, nevyučuje se ani ve školách na severozápadě Bavorska.