Na řidiče pluhu se lavina sesunula v sobotu v údolí Debanttal na pomezí Tyrolska a Korutanska, píše agentura APA. Záchranáři v ní v noci na dnešek objevili tělo tohoto muže i jeho traktor.

V sobotu odpoledne se na horskou službu obrátili příbuzní 62letého muže, který se nevrátil z horské túry a domů přišel jenom jeho pes. Podezřívali, že ho strhla lavina, ale v sobotu museli záchranáři pátrání přerušit kvůli vysokému lavinovému nebezpečí. Pokračovali v neděli.

Zima na Slovensku. Ilustrační snímek
Severní Slovensko zasáhla sněhová kalamita. Zkomplikovala dopravu

Horská služba v neděli našla těla 29letého horského průvodce a jeho 33letého rakouského klienta, které v sobotu dopoledne smetla lavina v neznačeném terénu u horské obce Sankt Anton. Pátrání muselo být kvůli hrozbě pádu dalších lavin několikrát přerušeno.

V neděli se další lavina utrhla v údolí Ötztal u obce Längenfeld. Podle portálu deníku Kronen Zeitung na místě byli tři lidé, jednoho z nich sníh zasypal. Tento 55letý muž zemřel.

Na záchrannou akci vyjížděla horská služba i v údolí Schmirntal, kde pod masami sněhu uvázli tři lidé. Všechny se podařilo včas najít a zachránit, uvádí Krone.at.

Desítky lavin 

Jen za sobotu se v Tyrolsku a Vorarlbersku sesypaly desítky lavin, v samotném Tyrolsku jich bylo asi 30, deset z nich se uvolnilo kvůli lidem. Záchranáři našli dva mrtvé a už v pátek pod lavinou zemřel lyžař z Číny. Odborníci z obou spolkových zemí vyzývají milovníky zimních sportů k velké opatrnosti. Nezkušení by se neměli vydávat mimo sjezdovky, lavinu dokáže uvolnit jediný člověk, za současných podmínek se ale může utrhnout i spontánně.

Deutschlandticket vyjde v přepočtu na přibližně 1200 korun a lidé díky němu budou moci jezdit po celém Německu vlaky, autobusy nebo tramvají
Za 1200 korun po celé zemi. Německo zavádí výhodnou jízdenku

V sobotu se ve Vorarlbersku podařilo z horské říčky zachránit 69letého muže, kterého do ní stáhl pes na vodítku a propadl se pod nimi led. Z vody ho záchranáři při komplikovaném zásahu vytáhli za pomocí lana spuštěného z vrtulníku až po 45 minutách. Byl převezen do nemocnice v bavorském městečku Immenstadt im Allgäu.