Když se strojvůdce připravoval vlak se 48 cestujícími otočit, plameny se viditelně přiblížily k vozům. Někteří z lidí v reakci na tento pohled rozbili okna ve snaze ohni uniknout. Venku ovšem místo záchrany na mnoho z nich čekaly popáleniny.

Lesní požár ve městě Aňon de Moncayo na severovýchodě Španělska, 13. srpna 2022
Mimo kontrolu. Rozsáhlý požár ve Španělsku si vyžádal evakuaci stovek lidí

Jednoho člověka museli záchranáři letecky převézt do nemocnice ve Valencii. Nejhůře se dle dostupných informací zranila osmapadesátiletá žena a patnáctiletá dívka. Stanice BBC uvádí, že nikdo z pasažérů, kteří zůstali ve vlaku, se nezranil. Na sociálních sítích lidé sdíleli nejedno video z děsivého zážitku.

Řidič vlaku nakonec soupravu odvezl zpátky do nedaleké stanice Caudiel, kde poskytli zraněným cestujícím první zdravotní ošetření. „Jakmile viděli, že jsou obklopeni ohněm, vrátili se do vlaku. Několik z nich bohužel utrpělo popáleniny,“ řekl mluvčí španělské železniční společnosti Renfe deníku The Guardian.

Na jihu Norska se zřítil dřevěný most, který spojoval západní břeh řeky Gudbrandsdalslaagen a vesnici Tretten.
Na jihu Norska se zřítil most. Dramatickou záchranu řidičů zachytilo video

Z města Bejís a jeho okolí už kvůli požárům evakuovali přes dva tisíce lidí. Hasiči z Castellónu na Twitteru sdíleli video, ve kterém je plameny donutily prchat o život. „Utíkejte, utíkejte!“ je možné slyšet ze záběru.

Podle odhadů oheň už zpustošil více než 60 kilometrů čtverečních porostu. Další požár, který začal v sobotu pozdě večer po úderu blesku v oblasti Vall d’Ebo ve Valencii, zasáhl dokonce 115 kilometrů čtverečních a podle informací stanice ABC News donutil k evakuaci přes 1500 lidí.

Zdroj: Youtube

Nejnovější informace Evropského informačního systému o lesních požárech říkají, že letos ve Španělsku už pod plameny padlo 2 750 kilometrů čtverečních porostu, což je čtyřnásobek ročního průměru, který pro zemi čítá 670 kilometrů čtverečních.

Lesní požáry z důvodu extrémních teplot a sucha letos zažívá většina západní Evropy. Změna klimatu způsobená člověkem podle BBC vyvolává častější a intenzivnější vlny veder, které nahrávají do karet nenasytným plamenům. Od počátku průmyslové éry se svět již oteplil přibližně o 1,1 stupně Celsia.