Když se strojvůdce připravoval vlak se 48 cestujícími otočit, plameny se viditelně přiblížily k vozům. Někteří z lidí v reakci na tento pohled rozbili okna ve snaze ohni uniknout. Venku ovšem místo záchrany na mnoho z nich čekaly popáleniny.

Jednoho člověka museli záchranáři letecky převézt do nemocnice ve Valencii. Nejhůře se dle dostupných informací zranila osmapadesátiletá žena a patnáctiletá dívka. Stanice BBC uvádí, že nikdo z pasažérů, kteří zůstali ve vlaku, se nezranil. Na sociálních sítích lidé sdíleli nejedno video z děsivého zážitku.

Řidič vlaku nakonec soupravu odvezl zpátky do nedaleké stanice Caudiel, kde poskytli zraněným cestujícím první zdravotní ošetření. „Jakmile viděli, že jsou obklopeni ohněm, vrátili se do vlaku. Několik z nich bohužel utrpělo popáleniny,“ řekl mluvčí španělské železniční společnosti Renfe deníku The Guardian.

Z města Bejís a jeho okolí už kvůli požárům evakuovali přes dva tisíce lidí. Hasiči z Castellónu na Twitteru sdíleli video, ve kterém je plameny donutily prchat o život. „Utíkejte, utíkejte!“ je možné slyšet ze záběru.

Podle odhadů oheň už zpustošil více než 60 kilometrů čtverečních porostu. Další požár, který začal v sobotu pozdě večer po úderu blesku v oblasti Vall d’Ebo ve Valencii, zasáhl dokonce 115 kilometrů čtverečních a podle informací stanice ABC News donutil k evakuaci přes 1500 lidí.

| Video: Youtube

Nejnovější informace Evropského informačního systému o lesních požárech říkají, že letos ve Španělsku už pod plameny padlo 2 750 kilometrů čtverečních porostu, což je čtyřnásobek ročního průměru, který pro zemi čítá 670 kilometrů čtverečních.

Lesní požáry z důvodu extrémních teplot a sucha letos zažívá většina západní Evropy. Změna klimatu způsobená člověkem podle BBC vyvolává častější a intenzivnější vlny veder, které nahrávají do karet nenasytným plamenům. Od počátku průmyslové éry se svět již oteplil přibližně o 1,1 stupně Celsia.