Úřady vyhlásily rozsáhlé pátrání po jednomotorovém čtyřmístném letadle kolem poledne. S pomocí helikoptér po něm pátrali hasiči, policisté, horská služba a také členové Červeného kříže.

Trosky i oběti se podařilo nalézt po čtyřhodinovém pátrání v zasněženém lyžařském areálu, poznamenala rakouská tisková agentura. Policejní mluvčí Barbara Riedlová uvedla, že vzhledem k zimním podmínkám byly pátrací a záchranné práce obtížné.

Irský Dublin zachvátily nepokoje, listopad 2023
Dublin v plamenech. Útočník pobodal tři děti, rozpoutal protesty proti migrantům

Příčina nehody není známa, případ vyšetřuje hornorakouský kriminální úřad. Podle Aviation Safety Network měl stroj, který havaroval v Rakousku, německou registraci.

Letecký expert Christian Klopf, kterého oslovil list Oberösterreichische Nachrichten, uvedl, že podle něj byl typ letadla „nevhodný, aby v těchto povětrnostních podmínkách přelétal Alpy“. „Tento stroj je jen částečně vhodný pro let bez přístrojů, pilot tak nemůže letět nad mraky a musel letět jen podle toho, co viděl,“ řekl Klopf a dodal, že to za daného počasí bylo „extrémně obtížné“. „Sněžilo, foukal silný vítr a byly turbulence,“ dodal odborník.

Komu patřilo letadlo? 

Podle příspěvku zveřejněném na sociální síti Facebook by zřícené letadlo mohlo patřit muži, který často inzeroval výletní víkendové lety. Typ letadla, trasa i počet pasažérů totiž odpovídá čtvrtečnímu příspěvku, který nabízel let z Příbrami do chorvatské Puly.