„Podezřelý spolu s dcerou opustil auto. Zásahové síly ho bez odporu zadržely. Vypadá to, že dítě není zraněné,“ uvedla policie, která s mužem dlouhé hodiny vyjednávala.

Pětatřicetiletý muž v sobotu autem prorazil bránu letiště a zastavil na letištní ploše. Vozidlo zaparkoval u letadla společnosti Turkish Airlines a podle policie z vozu vyhodil několik zápalných lahví. Hasiči z bezpečnostních důvodů letoun postříkali vodou. V neděli policie uvedla, že otec s holčičkou sedí v autě.

Podle agentury DPA jeho jednání nejspíš souviselo se sporem o opatrovnictví, muž chtěl s dcerou odletět do Turecka, odkud pochází. Matka dítěte dříve kontaktovala policii kvůli možnému únosu své dcery. V neděli přijela na letiště a sledovala vývoj situace. Pomáhal jí krizový intervenční tým.

Útočník oblečený v černém a s částečně zakrytým obličejem u ženy zazvonil a poté, co mu otevřela, ji dvakrát bodl nožem. Ilustrační foto.
Pokus o vraždu v Lyonu: Maskovaný útočník pobodal mladou ženu židovského vyznání

Provoz na letišti se zcela zastavil v sobotu po 20. hodině, rušení a odklánění letů se dotklo více než 3000 cestujících. Policie nechala vyklidit i oba terminály. Za nedělní dopoledne letiště muselo zrušit dalších 126 letů a dalších pět přesměrovat jinam. Za celou neděli mělo letiště v Hamburku odbavit skoro 290 letů s 34 500 cestujícími, píše agentura DPA.

Odkláněna byla také veřejná doprava směrem na letiště.

Vedení hamburského letiště navzdory nynějšímu incidentu s rukojmím nevidí žádné nedostatky v zabezpečení areálu. Odpovídá podle něho předpisům, a je i přísnější. Přesto při velikosti letiště, která odpovídá 800 fotbalovým hřištím, nelze podle jeho vedení vyloučit, že „se může někomu pomocí hrubého násilí podařit dostat se do zabezpečeného prostoru“.