Epicentrem byla Flegrejská pole, otřesy byly zřetelně cítit nejen v jejich okolí, ale také v Neapoli a tamním přístavu. Dosud nebyly zjištěny žádné oběti ani větší škody. Podle hasičů obyvatelé oblasti hlásili praskliny v domech a padající části fasád. Na místě jsou záchranné složky, které situaci prověřují.

Zhruba 20 otřesů část lidí vyděsilo, vybíhali na ulici. Někteří se odmítali vrátit do svých domovů a byli připraveni strávit noc v autech. Úřady zřídily krizová střediska, v obci Pozzuoli zůstanou dnes zavřené školy. V obchodech popadalo zboží z regálů, lahve a krabičky se válely po zemi, je vidět na videu zpravodajského serveru La Repubblica.

Sopka Vesuv.
Itálii zasáhlo zemětřesení. Otřesy lidé cítili poblíž Neapole i Florencie

Sopka Flegrejská pole (Campi Flegrei) u Neapole vybuchla naposledy v roce 1538. Její kráter o průměru 13 kilometrů je velkou atrakcí pro turisty, stejně jako nedaleký Vesuv, jehož erupce před dvěma tisíciletími zničila antické město Pompeje a zabila tisíce lidí.

Zdroj: Youtube

Tato oblast s vysokou vulkanickou aktivitou v jihoitalské Kampánii je již delší dobu postihována mnoha malými zemětřeseními. Již jedenáct let platí v této oblasti žlutá výstraha, která vyzývá k opatrnosti. V posledních měsících jsou otřesy silnější, velká erupce se ale nečeká, píše DPA. Naposledy loni v září tam zažili zemětřesení o síle 4,2 stupně.