Nehoda se podle policie stala v sobotu krátce po osmé hodině ráno. Na místo vyjely záchranné složky, zasahovaly dva vrtulníky a několik sanitek. „Dvě dívky svým zraněním na místě podlehly, dalších sedm lidí je zraněných,“ vyčíslili záchranáři. Po poledni upřesnili, že zraněním podlehla i třetí dívka a počet raněných zvýšili na osm.

Podle slovenského ministerstva vnitra se tragédie stala při náboženském setkání mladých věřících, které se v těchto dnech ve Spišské kapitule koná. Do Spišského Podhradí dorazil i ministr vnitra Matúš Šutaj.

Za volbami se speciálním vlakem na Slovensko vypravily i jeptišky z Brna.
Přeplněný volební vlak na Slovensko: Prezidenta jely volit i jeptišky z Brna

Mluvčí krajské policie Jana Ligdayová pro TASR uvedla, že se autobus z dosud neznámých příčin pohnul, a potvrdila, že mezi oběťmi jsou i mladiství. „Děti, které vystupovaly a právě stály před autobusem, se dostaly pod něj. Policie je na místě a nehodu vyšetřuje,“ dodala.

K neštěstí se vyjádřila i Čaputová

Soustrast rodinám obětí už vyjádřila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. „Velmi mě zasáhla zpráva o dopravním neštěstí ve Spišském Podhradí, při kterém vyhasly životy dvou mladých lidí. Je mi to nesmírně líto. S myšlenkami jsem s jejich rodinami a blízkými,“ vyjádřila se krátce po tragédii, kdy se vědělo o dvou obětech.

Veškerý víkendový program ve Spišské kapitole se podle spišského diecézního biskupa Františka Trstenského ruší. „Toto velké neštěstí mě nesmírně zasáhlo. Akci a celý program jsme zrušili, konat se bude pouze mše svatá,“ uvedl a dodal, že na rodiče a rodiny obětí a zraněných myslí.