Podle policejní mluvčí město Paderborn zasáhlo tornádo. Silný vítr strhl řadu střech v místním průmyslovém parku a způsobil další škody na majetku. Policie dříve prohlásila, že na místě panuje chaos.

Ve zhruba sedmdesátitisícovém městě Lippstadt, které je vzdálené 35 kilometrů od Paderbornu, bouře vyvrátila stromy a zablokovala asi stovce lidí východ z místního bazénu. Shodila také vršek věže jednoho z kostelů. Na místě zasahovalo několik stovek hasičů.

Lidé se ochlazují u fontány na Václavském náměstí, 19. května 2022, Praha. Vedra mají dnes večer vystřídat silné bouřky s následným ochlazením.
Rekordní vedro. Česko zažilo první tropický den, někde naměřili přes 31 stupňů

Silné bouřky způsobily také problémy ve veřejné dopravě v Severním Porýní-Vestfálsku a řada spojů byla zrušena či musela jet po náhradní trase. Popadané stromy poničily automobily či zablokovaly železniční tratě a silnice.

Zřícení dřevěné chaty

Úřady v Bavorsku oznámily, že 14 lidí dnes utrpělo zranění, když se zřítila dřevěná chata, v níž se ukryli před bouří v oblasti jižně od Norimberka. Mezi zraněnými je několik dětí a 37letá žena, která byla letecky přepravena do nemocnice s vážnými poraněními.

Silné až extrémní bouřky s přívalovými srážkami, silným nárazovým větrem a krupobitím přešly dnes večer od západu také přes Česko.