Podle vyšetřovatelů nehody žena vyklouzla ze sedadla vozu horské dráhy ve chvíli, kdy se pohyboval za zatáčkou. O chvíli později spadla z výšky asi osmi metrů. Záchranu života dle kobleneckého státního zastupitelství ztěžoval nerovný terén v okolí atrakce. Když se k ní záchranáři konečně dostali, mohli ji pouze na místě prohlásit za mrtvou.

Ilustrační foto.
Žena zemřela během letu přímo před očima dětí a manžela

Policie nyní vyšetřuje, zda tragédii nezavinila třetí osoba. Vyšetřovatelé uvedli deníku Bild, že pracují na zjištění příčiny smrti. Na místo také povolali technické experty, aby prozkoumali horskou dráhu a vůz, ve kterém žena jela.

Státní zastupitelství však uvedlo, že v současné době neexistuje žádné prvotní podezření z trestného činu. Podle Deutsche Welle byla nařízena pitva.

Zdroj: Youtube

Park byl po nehodě uzavřen

„V neděli jsme park uzavřeli. Rádi bychom touto cestou vyjádřili hlubokou soustrast rodině, příbuzným a přátelům,“ napsali zástupci zábavního parku Klotti v německém Klottenu. „Jsme stále šokováni tím, co se stalo,“ dodali. Den poté však park na své facebookové stránce uvedl, že znovu otevře v úterý.

Francouz se na moři převrátil se svou lodí. Na záchranu čekal 16 hodin, zachránila ho vzduchová bublina. Ilustrační foto.
Muž bojoval o život v převrácené lodi 16 hodin. Zachránila ho vzduchová bublina

Zástupci později podle deníku Build sdělili, že úřady stále vyšetřují, jak k nehodě došlo. Vyšetřování přímo na místě sice bylo ukončeno, a horská dráha tak mohla být znovu uvedena do provozu. Provozovatelé parku ji však nechali z preventivních důvodů znovu zkontrolovat úředníky z německé Asociace technické kontroly, a proto zůstává dočasně uzavřena.

Na internetových stránkách zábavního parku se k horské dráze uvádí, že není pro slabé povahy. Dosahuje výšky 17,5 metru a délky 530 metrů. Současně je podle webu plná zatáček, je na ní maximální náklon a vůz na ní jede rychlostí až šedesát kilometrů za hodinu.

Klotti se poprvé otevřel v roce 1970 jako park s divokou zvěří. V devadesátých letech minulého století se rozšířil na zábavní a rodinné centrum.

Zdroj: Youtube

Druhý letošní tragický případ

Není to poprvé, co během letošních prázdnin došlo ke smrtelné nehodě na horské dráze. V polovině července zemřela na oblíbené adrenalinové atrakci v dánském městě Aarhus čtrnáctiletá dívka.

Tamní reportér televizní stanice TV2, který byl v tu dobu na místě, podle BBC slyšel ránu a poté viděl, jak se z horské dráhy Cobra utrhl zadní vůz. Tuto zprávu pak na svém instagramovém profilu potvrdili provozovatelé zábavního parku Tivoli Friheden.

Zdroj: Youtube

Při neštěstí se také zranil třináctiletý chlapec.