Ochránce přírody, kteří jsou proti střílení medvědů, navrhuje popravit na kůlu před plným stadionem. Rusku by se podle něj slovenská vláda měla pokorně omluvit za dosavadní pomoc Ukrajině. A covidová pandemie byla podle jeho veřejných vyjádření, která se stala svého času hitem slovenských sociálních sítí, celosvětové spiknutí a výmysl. Proto bylo prý třeba odmítnout nejen všechna protipandemická opatření, ale jako podvod i očkování proti covidu.

Podpis koaliční dohody zástupci stran Směr-sociální demokracie (Směr-SD), Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD) a Slovenská národní strana (SNS), 16. října 2023, Bratislava, Slovensko
Slovenská koalice je hotová. Předsedové stran podepsali smlouvu o vzniku vlády

Starosta obce Očová Rudolf Huliak se podle návrhu Slovenské národní strany má stát ministrem životního prostředí. S oficiálním seznamem členů nové vlády už nový premiér Robert Fico přišel v minulých dnech za prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Huliak, chodící stále v mysliveckém, veřejně prohlašuje, že musí být zrušeny všechny slovenské národní parky a medvěda označil za biologickou zbraň Bruselu na zničení slovenského venkova.

Rudolf Huliak se podle návrhu Slovenské národní strany má stát ministrem životního prostředí.Rudolf Huliak se podle návrhu Slovenské národní strany má stát ministrem životního prostředíZdroj: TASR/Profimedia

Ze 150. místa na kandidátce SNS mezi příznivci dezinformační scény nesmírně populární Huliak preferenčními hlasy voličů vyskočil mezi desítku zvolených poslanců strany. Přímo ze SNS se do parlamentu dostal jen její předseda Andrej Danko, dalších devět zvolených poslanců je podobného typu jako Huliak.

Z dezinfo TV do čela kultury

Podobnou volbou jako Huliak na ministerstvo životního prostředí může být i nominace SNS na ministryni kultury. Tou se má stát tvář dezinformační internetové televize Slovan Martina Šimkovičová. Dlouhé roky pracovala jako moderátorka nejsledovanější slovenské televize Markíza, byť mimo hlavní zpravodajské relace.

Prezidentka Zuzana Čaputová se setkala s Robertem Ficem, 2. října 2023
Fico se zvedl ze dna. Nyní na Slovensku hraje o všechno a je ve formě

V roce 2015 dostala vyhazov za zveřejnění rasistického statusu na Facebooku. „Už jdou. Připravte jim nějaké ubytování, plnou penzi, kapesné a vyfešákujte dceřinky, ať se u nás nenudí. Ještě taková poznámka… kde mají ženy a děti?“ napsala na počátku syrské migrační krize.

V roce 2016 se stala poslankyní za stranu Sme rodina Borise Kollára. Po pár měsících od Kollára odešla a jako nezávislá poslankyně podporovala tehdejší vládu Smeru. V dalších volbách se na kandidátce jedné menší extrémistické strany do parlamentu nedostala, uspěla ale ve volbách na konci září.

Zdroj: Youtube

Loni se totiž proslavila jako hlavní obličej internetové konspirační televize TV Slovan. Předseda dnešní koaliční strany Hlas v nové Ficově vládě Peter Pellegrini odmítl do jejího pořadu přijít se slovy: „Hlas do žádných konspiračních médií nechodí.“

Mezi většinou slovenských umělců vzbudila nominace Šimkovičové zděšení. Mimo jiné proto, že vyzývá k bojkotu seriózních médií. Ta bude mít jako šéfka rezortu kultury nyní na starosti.

Čaputová to má za pár

Kontroverze vzbuzují i některé nominace strany Smer. Především bývalý ministr vnitra Robert Kaliňák, který v dubnu loňského roku okusil i vyšetřovací vazbu a jenž má být v nové vládě ministrem obrany, budí velké emoce.

Podle konzervativního serveru Postoj.sk by se právě proti jeho nominaci měla prezidentka Zuzana Čaputová postavit.

Igor Matovič se popral s Robertem Kaliňákem
Ostuda na Slovensku: Politici Kaliňák a Matovič se porvali, záběry bitky šokují

Vzhledem k tomu, že Čaputové mandát končí už na jaře příštího roku, nemá šanci nominaci blokovat dlouho. Kaliňákovi tak bude přinejhorším stačit si na ministerský post pár měsíců počkat.