Společnost Petit Press je s 35 tituly druhým největším vydavatelstvím na Slovensku. Kromě celostátního deníku SME vydává regionální týdeník MY a řadu zájmových magazínů. Většinovým vlastníkem vydavatelství je od jeho založení v roce 1993 První Slovenská Investiční společnost (PSIS). Penta do mediálního domu vstoupila v roce 2014. Po jejím vstupu odešlo část redaktorů SME a založilo vlastní noviny Denník N.

Jako důvod svého odchodu Penta uvedla atraktivní nabídku, která vyřešila odlišný názor na strategii rozvoje i samotné vedení vydavatelství. "Naše působení v Petit Pressu pro nás bylo cennou zkušeností, hlavně z pohledu fungování digitálního předplatného, které jsme začali intenzivně rozvíjet v našem českém vydavatelství Vltava Labe Media,“ uvedl partner Penty  Marián Slivovič.

AZ Tower, nejvyšší budova v České republice, se novým nájemníkům otevře v létě roku 2013.
Nevyšší budova v Česku: Brněnskou AZ Tower začali stavět před deseti lety

Penta vstoupila do médií na Slovensku před sedmi lety, kdy získala tradiční vydavatelství 7PLUS s týdeníkem Plus 7 Dní a bulvárním deníkem Plus 1 Deň. Zároveň koupila vydavatelství Trend Holding vydávající ekonomický týdeník Trend. Obě firmy následně spojila a vytvořila společnost News and Media Holding (NMH). Ta je v současnosti slovenským hráčem číslo jedna na trhu tištěných a on-line médií.  Kromě NMH vlastní na Slovensku Penta spolu s Ringierem firmu United Classifieds, která je největším subjektem na trhu on-line inzerce. V Čechách Penta vlastní od roku 2015 vydavatelství Vltava Labe Media.

Fond MIDF vznikl v roce 1996 a je financovaný skupinou nadací a investorů. Aktuálně disponuje prostředky v objemu 240 milionů USD a spravuje mediální aktiva v hodnotě 114 milionů dolarů. Mezi významné podporovatele fondu patří Open Society Foundations miliardáře a filantropa Georga Sorose.