Požár se podle serveru listu Corriere della Sera rozšířil z jednoho z pokojů. Dvě ženy uhořely a další čtyři lidé, muž a tři ženy, zemřeli poté, co se nadýchali kouře.

Šéf milánských hasičů Nicola Miceli novinářům řekl, že byli na místo zavoláni po 01:00 SELČ. „Po příjezdu na místo jednotky zjistily velkou přítomnost kouře, která znemožňovala viditelnost v jedné chodbě, a přítomnost požáru a plamenů v jednom pokoji,“ uvedl Miceli.

Následky nepokojů ve městě Amiens
Násilné nepokoje ve Francii: Mám strach pustit rodinu ven, říká mladík z Amiens

Hasiči se zaměřili na uhašení požárů a evakuaci přítomných, z nichž část nebyla pohyblivá. Podle něj jsou ve vážném stavu v nemocnici dva lidé. Média informují, že v nemocnici skončilo i dalších 79 lidí.

Mluvčí hasičů Luca Capri agentuře Reuters sdělil, že požár byl uhašen a jeho příčina se vyšetřuje.

Vysetřování stále probíhá 

Na místo dorazil také milánský starosta Giuseppe Sala. Novinářům řekl, že se požár podařilo uhasit rychle, ale mnoho lidí se nadýchalo toxických zplodin. Podle něj bylo v budově 167 hostů, které bylo nutné všechny evakuovat. Ulice před domovem důchodců, který se nachází na jihovýchodě Milána a patří radnici, byla pro dopravu uzavřena.

Okolnosti vzniku požáru prošetřuje milánská prokuratura. „Nemáme poznatky, že by byl oheň založen úmyslně,“ uvedla po prvním ohledání místa státní zástupkyně Tiziana Sicilianová.