Úřady v neděli uvedly, že požár dosud zachvátil 11 600 hektarů porostu, což odpovídá ploše 16 tisíc fotbalových hřišť. Ještě v sobotu večer to bylo přes 8000 hektarů. Oblíbené turistické oblasti nicméně zatím nezasáhl a obě letiště na ostrově pokračují v obvyklém provozu, píše Reuters.

Premiér regionální vlády Kanárských ostrovů Fernando Clavijo uvedl, že díky největšímu nasazení hasičů v historii ostrova zatím požár nezničil žádné domy. Šéfka samosprávy ostrova Tenerife Rosa Davilaová dnes oznámila, že „ničivý“ požár si vyžádal další evakuace.

Požár na ostrově Tenerife vyhnal tisíce lidí z domovů
Požár na Tenerife se nedaří dostat pod kontrolu. Úřady evakuovaly tisíce lidí

Clavijo dnes podle agentury DPA také uvedl, že na jižní straně požáru se hasičům podařilo situaci stabilizovat. Oheň se však dále šíří směrem na sever. S požárem, jehož příčiny nejsou dosud zřejmé, nyní bojuje 340 hasičů, kterým pomáhá 23 letadel.

Zdroj: Youtube

Požár vypukl ve středu v hornatém národním parku v oblasti sopky Teide a rychle se rozšířil. Požáry na Kanárských ostrovech jsou běžné, většinou se jim ale nedostane tolik pozornosti, neboť je hasiči rychle dostanou pod kontrolu. Nyní je situace jiná, protože šíření ohně pomáhají vítr a vyschlá vegetace. Oblast je také obtížně přístupná po zemi a hasiči se musejí spoléhat především na letadla.

V pondělí by na ostrov měl dorazit španělský premiér Pedro Sánchez.