Na ostrově Rhodos bojují hasiči s požáry už desátý den. Podle DPA se vyskytovaly dál i v noci menší ohniska u obcí Vati a Gennadi na jihovýchodě Rhodu, kde byly o víkendu tisíce lidí evakuovány.

Nejhorší je nyní situace na východě Řecka v oblasti Magnesia v okolí města Volos, kde u obce Velestina vypukl velký požár ve středu a rychle se rozšířil. Právě tam zemřeli kvůli ohni dva lidé - pětačtyřicetiletý farmář a jedna žena. Řecká civilní obrana tam evakuovala asi 20 obcí východně od Volosu. Do boje s plameny se podle místních reportérů zapojují také stovky obyvatel.

Řecko se potýká s rozsáhlým požárem, červenec 2023
Právnička: Cestovní kanceláře musí vrátit peníze za zájezdy do míst, kde hoří

Dostat pod kontrolu se podařilo požáry v oblasti Lamie v centrální části země a Tithorea severozápadně od Atén, a to i díky zmírnění větru ve středu večer. Před úsvitem tam požárníci dohašovali poslední ohniska.

Dnes se nedaleko Soluně uskuteční za účasti premiéra Kyriakose Mitsotakise pohřeb jednoho ze dvou pilotů hasicího letadla, kteří zemřeli při úterní nehodě hasicího letadla na ostrově Euboia.

Vesnice Kiotari na ostrově Rhodos 24. července 2023. Desítky tisíc lidí již uprchly před plameny a mnoho vyděšených turistů se snaží dostat domů.
Oheň se šíří. Stav nouze kvůli požárům nově platí pro celý řecký ostrov Rhodos

Pomoci v boji proti šíření požárů by mohlo ochlazení, které dnes ukončí dvoutýdenní extrémní vedra v Řecku, kde teploty přesahovaly po řadu dní 40 stupňů. Podle meteorologů má být dnes v Řecku kolem 35 stupňů.

Rovněž na jihu Itálie, kde zuří lesní požáry, se dnes mírně ochladilo. Podle televize SkyTg 24 už dnes nikde v Itálii neplatí nejvyšší ani druhý nejvyšší stupeň varování před vedry.