Průzkum Ifop očekává volební účast 75 procent, což je zhruba stejně jako ve volbách před pěti lety. Také tehdy se ve druhém kole utkali Macron a Le Penová. V sedmi předchozích prezidentských volbách byla účast ve druhém kole vždy vyšší, zpravidla přes 80 procent.

Další dnes zveřejněný průzkum Ipsos-Sopra Steria dává Macronovi ještě výraznější náskok. Slibuje mu 56 procent a Le Penové 44 procent. Do volebních místností podle Ipsos dorazí 71 procent voličů.

Prezidentské volby ve Francii. Do druhého kola postoupili Emmanuel Macron a Marine Le Penová
Šok ve Francii. Proputinovští kandidáti dostali mnohem víc hlasů než Macron

Dva kandidáti, kteří postoupili do druhého kola, využívají posledních dnů k přesvědčení voličů neúspěšných kandidátů z prvního kola. Na třetím místě v prvním kole s 22 procenty skončil krajně levicový Jean-Luc Mélenchon, který poté prohlásil, že "Le Penová nesmí dostat ani jeden hlas". Přesto se 16 procent jeho podporovatelů pro druhé kolo rozhodlo přiklonit ke kandidátce z opačného kraje stranického spektra. Pro Macrona se chystá hlasovat 28 procent Mélenchonových voličů, nerozhodnutí hlasující představují 56 procent, uvádí průzkum Ipsos.

Le Penová dnes oslovovala voliče v obci Pertuis nedaleko Marseille, kde ji kromě příznivců čekalo i bučení a kritika. Le Penová přesto prohlásila, že věří, že tyto volby může vyhrát. "Čím hlasitější jsou mí odpůrci, tím větší jsou mé šance," řekla.

Macron se dnes věnoval prezidentskému úřadu a mimo jiné navštívil staveniště v pařížské katedrále Notre-Dame, která přesně před třemi lety vyhořela.