Od časného rána hasicí letadla zasahují na Rhodu, přidali se k hasičům i dobrovolníkům na zemi, kteří postupovali celou noc. Boj se soustředí na oblasti Malona, Vatio a Gennadi, objevují se stále nová ohniska požáru.

Několik nových požárů vypuklo na Korfu, největší z nich jsou v severovýchodní části ostrova. Představitel místní správy uvedl, že z místa, kde požár vypukl, podle svědků odjíždělo auto. Do boje se zapojily dva vrtulníky a dvě letadla, práce komplikuje vítr. Úřady vydaly pokyn k evakuaci středisek Loutses, Imerolia, Syki a také Apraos a Kalamaki, uvedla řecká agentura AMNA.

Po celém Řecku se po velmi horkém úterý dnes očekávají ještě extrémnější teploty, které by mohly v Aténách vystoupat až na 44 stupňů Celsia. Mírné ochlazení se očekává ve čtvrtek. Kvůli vedru ministerstvo práce na dnešek zakázalo veškeré venkovní práce, včetně rozvážkových a donáškových služeb, mezi 12:00 a 17:00, píše server Ekathimerini. Ministr slíbil dodržování zákazu přísně kontrolovat s ohledem na nedělní časté nerespektování, provinilcům hrozí pokuty.

V zemi vyhlásili třídenní smutek za dva piloty hasicího letadla, kteří zemřeli při úterní nehodě.

Aktuální záběry z Rhodosu:

| Video: Youtube