Fico utrpěl vážná zranění při pokusu o atentát z poloviny tohoto měsíce.

Televize Markíza, která původně informovala o převozu Fica do jedné z bratislavských nemocnic, později s odvoláním na nejmenované zdroje rovněž uvedla, že devětapadesátiletý premiér byl přepraven do svého bytu. Ten se nachází v širším centru slovenské metropole a u hlavního nádraží.

Příznivci Roberta Fica pokládají květiny před nemocnici v Banské Bystrici, kde je slovenský premiér hospitalizován po středečním atentátu.
Léčba Roberta Fica probíhá dle očekávání. Podle poradce má prostřelené střevo

Podle médií do Bratislavy s premiérem odletěl vrtulník.

Televize JOJ uvedla, že v okolí Ficova bytu byl během čtvrtka větší počet policistů a příslušníků ochranky.

Podle dosavadních vyjádření Lapuníkové chtěl Fico zůstat v péči lékařů v Banské Bystrici do doby, než se uzdraví natolik, že by mohl jít do domácího ošetřování. Ve čtvrtek Lapuníková řekla, že se jeho zdravotní stav vyvíjí v souladu s očekáváním odborníků, kteří se o něho starají.

Ochranka podpírá slovenského premiéra Roberta Fica krátce po střelbě.
Atentát na Fica vyvolal vlnu lží i nepodložených fám. Některé už lze vyvrátit

Devětapadesátiletého Fica postřelil útočník ve slovenském městě Handlová, kde se konalo výjezdní zasedání kabinetu. Premiér utrpěl střelná zranění a po převozu do nemocnice prodělal pětihodinovou operaci.

Střelce, podle slovenských médií 71letého spisovatele a aktivistu Juraje Cintulu, policisté bezprostředně po činu zadrželi a soud ho poslal do vazby. Stíhán je za pokus o úkladnou vraždu, za což mu hrozí vězení na 25 let nebo na doživotí. Podle soudu atentát zdůvodnil svým nesouhlasem s politikou slovenské vlády.