Indoor Garden Party je setkání skladatelů, zpěváků a hudebníků, kteří příležitostně vystupují nejen napříč Spojenými státy. Zakladateli uskupení jsou skladatel Alan Doyle a zmíněný Russell Crowe, po jehož boku se na Maltě představili rovněž irské zpěvačky Janet Devlin a Lorraine O'Reilly a maltští umělci Ivan Grech, Ira Losco a Beth.

Před večerním vystoupením Crowe v rozhovoru pro TVM News řekl, že na ostrově na něj udělala dojem nejen místní architektura či historické opevnění. „Líbí se mi počasí, líbí se mi lidé, líbí se mi restaurace – taky můžu chodit na spoustu míst, kde není moc lidí, a užívat si vody a sluníčka,“ rozplýval se. 

Coby člověk, který od dětství žije v Austrálii, také připomněl spojení mezi těmito dvěma zeměmi: „V Austrálii je 35 tisíc lidí, kteří se narodili a žili na Maltě.“

Russell Crowe
Na karlovarský festival dorazí herec Russell Crowe. Převezme Křišťálový glóbus

Pro maltského filmového komisaře Johanna Greche bylo ctí, že blížícímu se festivalu předcházel právě večírek Russella Crowea. Jak uvedl pro TVM News, Indoor Garden Party oslavuje hercovy silné vazby s Maltou a místním filmovým průmyslem. Právě na Maltě se totiž natáčely scény historického snímku Gladiátor, v němž se Russell Crowe proslavil ztvárněním hlavní role, za kterou posléze získal Oscara.

Podívejte se na další video z vystoupení na Maltě:

Zdroj: Deník/Jan Herzán

Koncem tohoto měsíce má začít natáčení pokračování zmíněného velkofilmu. Hvězdný rodák z Nového Zélandu se v něm ale neobjeví, postava Maxima totiž na konci prvního dílu zemřela.

Vystoupí i v Karlových Varech

Místo do arény tak Russell Crowe zamíří na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech a meč vymění za Křišťálový glóbus, který z rukou organizátorů převezme za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Kromě samotného herce se návštěvníci mohou těšit také na vystoupení Indoor Garden Party v rámci zahajovacího koncertu, který se koná v pátek 30. června.