Incident, z něhož video nyní koluje internetem, se odehrál ve středu ráno v Bratislavě před slovenským Úřadem vlády. Strana Smer bývalého premiéra Roberta Fica na místo svolala tiskovou konferenci na téma migrace.

Ve chvíli, kdy měl Fico projev, přijel na akci v autě s ampliony a polepem „My vás mafii neprodáme“ bývalý premiér, šéf hnutí Obyčejní lidé a Ficův politický oponent Igor Matovič

Matovič začal prostřednictvím megafonu přerušovat Ficův projev nařčeními, že jeho stranu tvoří „mafiáni a bastardi“, a kritizoval období a rozhodnutí, které dříve učinila vláda Roberta Fica. „Cizinci na Slovensku? Nebyl to náhodou zákon mafiána Kaliňáka? Samozřejmě, že byl. Vy jste schválili papírek, kvůli kterému uprchlíci na Slovensko chodí,“ řekl Matovič do megafonu.

Rvačka o mikrofon, poté kopance a pěsti

Členové strany Smer se snažili jeho auto zakrýt vlastním transparentem a vyřadit z provozu megafony. Nakonec se do řešení pustil bývalý ministr a člen Smeru Robert Kaliňák, kterého Matovič nazval „ruským primitivem“. Kaliňák otevřel dveře auta a pokusil se Matovičovi vzít mikrofon.

Následnou potyčku zachytily jak televizní kamery (záběry přinesla například televize TA3 či Markíza), tak kamera, kterou Matovič celou svou akci natáčel zevnitř auta a živě vysílal na Facebooku. 

Robert Fico po schválení termínu predčasných parlamentních voleb na Slovensku na 30. září 2023
Dnes nás okupují Američané. Smer zorganizoval vlastní oslavy povstání

Matovič na Kaliňáka nejdřív křičel: „Choď do prdele, zloděj!,“ následně tato slova několikrát zopakoval s tím, že mu Kaliňák nemá sahat na jeho majetek a že strana Smer zničila Slovensko. Nakonec Kaliňáka kopnul do hrudi nohou a vystrčil jej z vozu. Přítomní členové Smeru zatím na Matoviče křičeli, že je blázen, špína a šašek. Do tahanice se pak připletl ještě člen Smeru, který Matoviče dvakrát udeřil pěstí do tváře. 

Situaci nakonec uklidnil až zásah městské policie, která nyní bude společně se slovenskou policií celý incident vyšetřovat, informovala televize Markíza. 

Robert Fico (vpravo) chce v případě vítězství v parlamentních volbách povolit plošné střílení medvědů
Medvědi se stali volebním trhákem Slovenska. Ficův Směr je chce střílet

Rvačka dvou politických oponentů nyní dominuje všem slovenským zpravodajským serverům a ve velkém koluje i na sociálních sítích. Podle některých by mohla zahýbat s předvolební situací na Slovensku - před minulými volbami si Matovič právě podobnými kontroverzními konflikty se členy Smeru získal popularitu mezi svými voliči.