„Sedí u nás, to je pravda,“ řekl mluvčí celního úřadu. Proti 76letému herci, který se nejvíce proslavil rolí zabijáckého kyborga Terminátora, bylo zahájeno řízení kvůli daňovému deliktu. Na případ upozornil německý bulvární deník Bild, který napsal, že „Arnie“ byl mezitím kolem 16:45 opět propuštěn.

Podle Bildu byl Schwarzenegger zadržován zhruba tři hodiny poté, co ve 13:45 přistál na mnichovském letišti stroj z Los Angeles. Server deníku Bild rovněž ukázal fotografii hollywoodské hvězdy s dvěma celníky. Podle celního úřadu Schwarzenegger nenahlásil drahé luxusní hodinky, které měly zůstat v EU.

Arnoldu Schwarzeneggerovi se soukromý život příliš nevydařil. Šťastné manželství skončilo kvůli nevěře s uklízečkou:

Arnold Schwarzenegger na premiéře třídílného seriálu z dílny Netflixu. Ten divákům přináší příběh rakouského venkovského kluka, jenž se stal světovou hvězdou první velikosti.
Trable Arnolda Schwarzeneggera: Nevěra s uklízečkou, rozvod, těžký život s otcem

„Pokud zboží zůstává v EU, musí se zdanit a proclít,“ řekl mluvčí celníků. „To platí pro každého,“ dodal.

Schwarzenegger byl podle Bildu na cestě do rakouského Kitzbühelu, a to kvůli čtvrteční charitativní aukci konané v rámci Světového klimatického summitu. Herec chce později navštívit i lyžařské závody na slavném Hahnenkammu.

Hodnotu dotyčných hodinek švýcarské luxusní značky Audemars Piguet odhaduje sám Schwarzenegger na 20 tisíc eur (zhruba 495 tisíc korun). Firma je vyrobila speciálně pro něj. Bild zjistil, že úřady hodnotu odhadly na 26 tisíc eur a majiteli vyměřily pokutu 35 tisíc eur.

Podle informací Bildu celníci Schwarzeneggera vyzvali k otevření tašek. Šlo údajně o kontrolu bez konkrétního popudu a bez podezření. Následoval důkladný výslech, při němž se celníci slavného cestujícího ptali i na velmi osobní věci, včetně toho, jaká je výše jeho majetku. Herec podle Bildu do případu zapojil své právníky.

Terminátor musel do banky

„Arnie“ byl ochoten požadovanou sumu uhradit svou kreditní kartou. To mu však nebylo umožněno, ačkoli má nastavený neomezený limit, pokračuje Bild. Polovina celních poplatků totiž musí být v Německu uhrazena v hotovosti. Jenže 17 500 eur u sebe Schwarzenegger zrovna neměl.

Arnold Schwarzenegger před časem Rusy vyzval, aby nevěřili masivní propagandě a dezinformacím, které šíří Kreml:

Arnold Schwarzenegger.
Nevěřte lžím, žádá Rusy v emotivním vzkazu Schwarzenegger. Video obletělo svět

Schwarzeneggera nakonec jeden z celníků doprovodil do banky. Jeho partnerka Heather Milliganová, která ho na cestě z Los Angeles do Kitzbühelu doprovází, s nimi jít nesměla.

„To je problém, jímž je Německo nemocné. Pro stromy tady nevidí les,“ řekl Schwarzenegger Bildu. Celníkům prý vysvětloval, že hodinky mají být vydraženy v dobročinné aukci, ale nepomohlo to.