Incident se měl odehrát okolo šesté večer, kdy si dva turisté vyšli na procházku v okolí místního horského hotelu. Tehdy na ně měla zaútočit rozzuřená medvědice. 

Jeden z turistů podle slovenských hasičů utrpěl vážná zranění, do nemocnice ho převezli letečtí záchranáři. Druhý muž má na sobě lehčí rány. „Prvního muže zvíře kouslo do ruky, ten pak vylezl na strom, odkud zavolal pomoc," popsali hasiči na sociálních sítích.

Muž přišel o část tváře

Druhý turista pak utrpěl poranění končetin a tváře. „Bylo to strašné. Jeden z těch mužů přišel o tvář," popsala pro Sme.sk ředitelka Chráněné krajinné oblasti Poľana Vladimíra Fabriciusová.

Neštěstí se odehrálo v těžko přístupném terénu, a na místo proto po útoku vyjelo několik jednotek hasičů na čtyřkolkách a také zdravotníci. Zraněné muže záchranné složky hledaly dvě hodiny.

Medvěd grizzly.
Co dělat, když potkáte medvěda? Každý krok je zásadní

Podle Fabriciusové medvědice zaútočila kvůli třem mláďatům, které se tak pokoušela chránit. Mezi dubnem a červnem začíná medvědí říje, zvířata jsou proto v tomto období nejaktivnější. Samice s mláďaty opouštějí brlohy, proto jsou lidská setkání s nimi mnohem pravděpodobnější.

Na Slovensku jde za posledních pár dní už o druhý podobný incident. Začátkem tohoto týdne napadla medvědice hajného nedaleko slovenské Banské Bystrice. Muž v oblasti prováděl průzkum, útok se odehrál v blízkosti příjezdové cesty. I tehdy šelma pravděpodobně bránila svá mláďata. Hajný vyvázl jen s pohmožděninami a škrábanci.