Jako poslední, šestou zásilku odhalila bezpečnostní kontrola na americké ambasádě v Madridu, informovala televize La Sexta. Předtím během dne odhalily kontroly dopisové bomby na armádní letecké základně Torrejón de Ardoz u Madridu a na ministerstvu obrany, nikdo v žádném z těchto případů nebyl zraněn.

Lehké zranění utrpěl pouze ve středu zaměstnanec ukrajinské ambasády, když bez kontroly otevřel zásilku pro velvyslance velvyslance Serhije Pohorelceva. Týž den pak místní média informovala, že podobný dopis včas odhalila firma Instalaza v Zaragoze, která vyrábí raketové odpalovací systémy, ruční granáty či zařízení pro noční vidění.

Robert Kaliňák a Robert Fico
Stíhání expremiéra Fica i Kaliňáka bylo zrušeno, oznámila slovenská prokuratura

Na základně v Torrejónu odhalila ve čtvrtek nad ránem bezpečnostní kontrola dopisovou bombu, adresovanou satelitnímu středisku vojenské základny, které dodává informace i Ukrajině. Později média informovala, že druhá čtvrteční nebezpečná zásilka dorazila na ministerstvo obrany v Madridu a byla adresovaná ministryni obrany Margaritě Roblesové.

Premiér Sánchez dostal podle čtvrtečního oznámení ministerstva vnitra dopisovou bombu už 24. listopadu. Nikdo nebyl zraněn, protože ji odhalila bezpečnostní kontrola zásilek.

Posílení bezpečnosti ambasád

Ukrajinské ministerstvo zahraničí už po středeční zásilce na ambasádu v Madridu vydalo pokyn k posílení bezpečnosti všech ukrajinských ambasád. Velvyslanec Pohorelcev v rozhovoru s televizí RTVE odpovědnost za zásilky nepřímo připsal Rusku, aniž by ho ale jmenoval.

Šéf ukrajinské diplomacie Kuleba sdělil, že dvě ukrajinská velvyslanectví v zahraničí ve středu a ve čtvrtekobdržela dopisy s „velmi konkrétními výhrůžkami“. Proti Ukrajině je podle Kuleby v současnosti vedena „cílená a rozsáhlá kampaň“, která představuje „novou formu teroru“. Uvedl také, že se musí teprve rozkrýt, kdo za těmito akcemi stojí. Ministerstvo zahraničí v Kyjevě se k této věci brzy oficiálně vyjádří, dodal podle agentury Ukrinform.

Ve vedení velkých společností by podle směrnice EU mělo být minimálně 40 procent žen
EU žádá čtyřicet procent žen v čele firem. V Česku o velkou revoluci nepůjde

Ruské velvyslanectví v Madridu dopisové bomby odsoudilo. Na twitteru napsalo, že „absolutně odsuzuje jakékoli teroristické útoky“, obzvlášť ty namířené proti diplomatickým misím.

Všechny dopisy obsahovaly podle místních médií lehký výbušný materiál, jaký se používá pro petardy. Balíčky vypadaly stejně a adresy na nich byly napsány rukou.