„Dnešní vývoj zdravotního stavu pana premiéra odpovídá prognózám lékařského konzilia. Zítra budou pokračovat kontrolní vyšetření,“ uvedla v neděli odpoledne nemocnice. V pátek informovala o mírném zlepšení Ficova stavu a v sobotu o tom, že se cítí lépe.

Ficův zdravotní stav ve slovenských médiích komentují i jeho straničtí a vládní kolegové. Ti označují stav premiéra za vážný, ale stabilizovaný. Dnes poslanec za Ficovu stranu Směr - sociální demokracie Ján Richter ve vysílání stanice RTVS uvedl, že by bylo nezodpovědné očekávat rychlý návrat šéfa vlády do práce. Richter, který si s Ficem telefonoval, řekl, že by se premiér mohl plně zotavit do konce roku.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v nedělním vysílání stanice RTVS řekla, že Ficovi několikrát nabídla setkání v nemocnici. Na premiéra ale nechce vyvíjet tlak, aby ji přijal, uvedla prezidentka. Podle ní také stále trvá nabídka, kterou předložila s budoucím prezidentem Peterem Pellegrinim, na uspořádání jednání vládních a opozičních stran. Na původní nabídku nekývli zástupci dvou vládních stran včetně Ficova Směru-SD.

Robert Fico před výjezdovým rokováním slovenské vlády v Handlovej.
Ficův stav se lepší, byl na kontrolním CT. Na Slovensku zatím dál panuje napětí

Devětapadesátiletého Fica před více než týdnem postřelil útočník ve slovenském městě Handlová, kde se konalo výjezdní zasedání kabinetu. Premiér utrpěl střelná zranění a po převozu do nemocnice prodělal pětihodinovou operaci. Minulý pátek podstoupil další chirurgický zákrok, při kterém mu lékaři odebrali odumřelou tkáň. Už o víkendu zástupce nemocnice řekl, že Fico je mimo ohrožení života.

Střelce, podle slovenských médií 71letého spisovatele a aktivistu Juraje Cintulu, policisté bezprostředně po činu zadrželi a soud ho minulý víkend poslal do vazby. Stíhán je za pokus o úkladnou vraždu, za což mu hrozí vězení na 25 let nebo na doživotí. Podle soudu atentát zdůvodnil svým nesouhlasem s politikou slovenské vlády.