Dopolední a večerní let z Düsseldorfu, metropole Severního Porýní-Vestfálsko, do českého hlavního města západoněmecké letiště zrušilo, odřeklo i noční linku z Prahy.

Ochromena je dnes také vnitroněmecká letecká doprava. Cestující dostali doporučení let přeložit na jiný den, nebo využít vlaky a autobusy. Některé lety z původních letišť neodstartují, ale odbaví je jiné vzdušné přístavy, do kterých aerolinky organizují cestu autobusem.

Arnold Schwarzenegger byl nedávno zadržen na mnichovském letišti, nenahlásil k proclení luxusní hodinky:

Arnold Schwarzenegger
Schwarzeneggera zadrželi na mnichovském letišti. Neproclil luxusní hodinky

„Kvůli stávce odborů Verdi nejsou dne 1. února z Letiště Berlín Braniborsko (BER) možné žádné odlety,“ uvedlo berlínské letiště, které používá také název Willy Brandt. Stejná vyjádření zveřejnila na svém webu také letiště ve Stuttgartu a Hamburku. „Žádné odlety s cestujícími nejsou možné! Prosíme pasažéry, aby kontaktovali své aerolinky,“ uvedlo hamburské letiště.

Ostatní letiště, která se rozhodla část odletů nehledě na stávku odbavit, vydala cestujícím rovněž doporučení, aby si předem ověřili, zda jejich spoj nebyl zrušen. Cestující také musí po celý den počítat se zpožděními a s delší čekací dobou. Na některých letištích navíc není možné se k odletu odbavit, je zde ale možné přestoupit z jiného letu. To je případ Frankfurtu nad Mohanem, které je největším německým letištěm.

Kvůli sněhu a náledí uvízly v polovině ledna na německých dálnicích stovky aut:

Na německých dálnicích kvůli sněhu a náledí uvízly stovky aut.
Kvůli náledí uvízly v noci na německých dálnicích stovky aut. Ruší se i lety

Verdi nyní vyjednává o vyšších mzdách pro zhruba 25 tisíc zaměstnanců bezpečnostního sektoru letišť a protestem chce zvýšit tlak na zaměstnavatele. Další kolo rozhovorů se uskuteční 6. a 7. února.

Na tento pátek odbory Verdi připravují další stávku za vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky, tentokrát v regionální a městské dopravě. Tento protest s výjimkou Bavorska zasáhne celé Německo. Teprve toto pondělí přitom v Německu skončila stávka strojvedoucích železniční společnosti Deutsche Bahn (DB), která byla od loňského listopadu čtvrtá.