Střelba se bratislavským sídlištěm Dúbravka ozvala přibližně hodinu po půlnoci. Joj s dovoláním na svědka uvedla, že muž nejprve začal střílet z okna. Pak vyšel z panelového domu ven, kde střelba pokračovala. Následně se útočník vrátil do bytu, kde nastal výbuch. Podle Joj muž zaútočil i na přivolané policisty, kteří ho pak na meziposchodí domu zneškodnili.

Střelba v Rotterdamu si vyžádala několik mrtvých
Střelba v Rotterdamu si vyžádala nejméně tři oběti. Motiv útočníka není znám

Lidé, kteří se při střelbě nacházeli venku, se skrývali za auta a panelový dům, postřeleným poskytli první pomoc sousedé.

„Kolega, který střílel a eliminoval pachatele, je policistou dva a půl měsíce a nezaváhal. Použil zbraň tehdy, kdy měl, vystřelil šest ran a zneškodnil osobu, která zranila jeho kolegu, jenž spolu s ním zasahoval na tom schodišti,“ řekl Hamran.

Policejní prezident doplnil, že v útočníkově bytě našla policie pět zbraní, které legálně vlastnil pachatelův otec. Útočník dosud nebyl trestán, policie ho vyšetřovala kvůli přestupku ohledně používání pyrotechniky.

Opakované stížnosti

Portál Aktuality.sk napsal, že útočník v minulosti opakovaně budil obyvatele sídliště explozemi mezi panelovými domy. Stěžovali si, že na něj opakovaně volali policii a ta podle nich případ dostatečně neřešila. 

Slovenský expremiér a šéf strany Smer Robert Fico vede už měsíce předvolební kampaň s heslem zastavení pomoci Ukrajině
PŘEHLEDNĚ: Vše důležité o slovenských volbách. Kdo je kdo a jak volit z Česka

Hamran v reakci řekl, že v minulosti policie dostala devět hlášení o použití zábavní pyrotechniky na zmíněném sídlišti, ale až letos v srpnu jedna oznamovatelka uvedla, že pyrotechnika byla použita z bytu útočníka.

Oběti noční střelby utrpěly střelná poranění, jednu osobu útočník také pořezal na krku. Dva zranění z incidentu podstoupili v bratislavské univerzitní nemocnici operaci.