Podle informací úřadu je mezi mrtvými žena, která žila ve stejném domě jako pachatel. Zraněna byla i její nezletilá dcera, která později zemřela v nemocnici, uvedla policie. Na místě pak muž založil požár, který se podařilo uhasit.

Údajný pachatel se podle rekonstrukce policie následovně přesunul do nedaleké fakultní nemocnice Erasmus. Zastřelil tam muže, který ve fakultní nemocnici vyučoval, a založil tam požár. Střelba a oheň vyvolaly mezi zdravotníky a pacienty paniku a mnozí začali z areálu nemocnice prchat.

Do nemocnice přijela zásahová jednotka policie, která muže podezřelého ze střelby zadržela.

Noční střelba v Bratislavě
Střelba v Bratislavě: Útočník zranil čtyři lidi, policie jej zastřelila

„Nejdříve vypukla střelba ve čtvrtém podlaží. Vystřeleno bylo čtyři nebo pět ran. Pak do vyučovacího střediska byla hozena zápalná láhev,“ řekl jeden ze svědků útoku v nemocnici televizi NOS.

„Zaskočil nás děsivý incident,“ uvedl starosta Rotterdamu Ahmed Aboutaleb. Podle něj bylo u událostí mnoho svědků a ve městě jsou cítit silné emoce. Svůj zármutek vyjádřili i nizozemský král Willem-Alexander a jeho choť Maxima.

Trest za týrání zvířat

Policie podezřívá z útoku dvaatřicetiletého muže, kterého zadržela policejní jednotka u nemocnice. Podle šéfa policie v Rotterdamu Freda Westerbekeho s vyšetřovateli spolupracuje. O jeho motivech policie nic nesdělila. Před několika lety však byl trestán za týrání zvířat.