„Byli bosí, v tričku, jak vyběhli z karavanu. Tak jsem je naložil do auta a čekali jsme na příjezd rychlé zdravotnické pomoci,“ řekl televizi Miroslav Macák, který české rodině z Plzně podle Markízy jako první pomohl. U roční dívky měli lékaři podezření na otřes mozku a zašili jí zranění na hlavě, nemuseli ji však hospitalizovat, dodala stanice.

Slovenský hydrometeorologický ústav podle televize TA3 prověřuje, zda koupaliště neponičilo tornádo. Koupaliště nedaleko města Nové Zámky, které je oblíbené i mezi českými turisty, je kvůli vzniklým škodám až do odvolání uzavřené.

Městem Nové Zámky a okolím se přehnala v noci větrná smršť s bouřkou. Silný vítr lámal a vyvracel stromy, z budovy v chatové osadě v Podhájské strhl celou střechu. Mnohem větší škody zaznamenalo místní termální koupaliště, prudký vítr zničil velkou část jeho areálu. Na místě jsou těžké stroje, které odstraňují škody. Přímo v obci jsou škody menší, místní hovoří o několika vyvrácených stromech v zahradách a na hřbitově, dodal deník Sme.

O tom, že termální koupaliště zasáhlo s největší pravděpodobností tornádo, píše portál Meteo.sk. Ten se odvolává na průzkum škod na místě a na skutečnost, že amatérské meteostanice v okolí nezaznamenaly extrémní vítr.

Vzhledem k pokročilé noční době neexistuje video z toho, co přesně se v Podhájské v noci dělo, analýza radaru, škod a meteostanic z okolí ale naznačuje, že se vyskytlo tornádo, dodal portál.

Výsledek prověřování hydrometeorologického ústavu by podle TA3 mohl být znám v příštích dnech až týdnech. "Musí se vyhodnotit všechny dostupné materiály, měření či průzkum na místě," uvedli pracovníci ústavu. V současnosti proto nelze výskyt tornáda ani potvrdit, ani vyvrátit.

Hlavně západ Slovenska postihly v noci na dnešek silné bouřky. Nejhorší byla situace v Nitranském kraji, kde hasiči zasahovali v 66 případech. Výpadek elektřiny postihl více než 50 tisíc odběrných míst. Počasí ovlivnilo i provoz na železnici, dodala TA3. Ta na svém webu zveřejnila záběry z poničeného koupaliště.