Několik svědků uvedlo, že muž ozbrojený nožem se pohyboval ve vlaku metra jedoucím směrem do centra. „Lidé utíkali všema směry, hodně se křičelo,“ uvedl jeden ze svědků a dodal, že útočník napadl ženu, která se chystala vystoupit.

Na sociálních sítích se objevily záběry, na nichž je vidět několik policistů v neprůstřelných vestách, kteří obklíčili mladého muže v džínách a tričku. Ten si po výzvě lehl na zem a dal ruce za hlavu.

První informace hovořily o jednom raněném, policie později uvedla, že zranění jsou tři, z toho jeden vážně. Podle svědků útočník kromě ženy s kočárkem napadl také malého chlapce, píše La Libre.

Regionální vlak mezi Kielem a Hamburkem v Brokstedtu na severu Německa, 25. ledna 2023. Ve vlaku zaútočil muž na cestující nožem, jeho oběťmi jsou 16letá dívka a 19letý muž
Útok ve vlaku na severu Německa: Oběťmi jsou 16letá dívka a 19letý mladík

Útok se odehrál kolem 18:00 na stanici Schuman, desítky metrů od sídel Evropské rady a Evropské komise. Podle AFP do stanice metra bezprostředně po napadení přiběhlo několik policistů v civilu.

O terorismus zřejmě nešlo

První poznatky z vyšetřování nenaznačují, že by se mohlo jednat o teroristický čin, uvedla belgická veřejnoprávní stanice RTBF s odkazem na bruselskou prokuraturu.