Policejní eskorta dovezla obviněného ke Specializovanému trestnímu soudu (STS) ve městě Pezinok za zpřísněných bezpečnostních opatření. Areál u soudu a jeho vstup už ráno hlídalo vícero příslušníků bezpečnostních složek, k soudní budově se novináři nedostali.

Žalobce návrh na vazbu zdůvodnil tím, že obviněný by na svobodě mohl pokračovat v trestné činnosti nebo uprchnout.

Kdo je atentátník, který postřelil Roberta Fica:

Zadržení útočníka, který postřelil slovenského premiéra Roberta Fica.
Kdo je muž, který postřelil Fica: Amatérský básník, kterého zbili v supermarketu

STS se na Slovensku zabývá nejzávažnějšími kriminálními případy včetně úkladných vražd. Právě z tohoto zločinu byl zmíněný atentátník obviněn.

Fico, kterého útočník z bezprostřední blízkosti několikrát postřelil, je podle dnešního vyjádření slovenské ministryně zdravotnictví Zuzany Dolinkové ve stabilizovaném, ale stále vážném stavu. „Pacientův stav se vyvíjí podle očekávání, je při vědomí. Nevyskytly se žádné neočekávané komplikace,“ uvedla nemocnice na základě ranního lékařského konzilia.

Zdroj: Youtube

Vicepremiér Robert Kaliňák v sobotu uvedl, že pozitivní prognóza Ficova zdravotního stavu je blízko, ale jeho převoz do Bratislavy zatím možný není. Premiér je při vědomí. „Událo se několik zázraků, neumím najít slova díků lékařům za to, že se blížíme k pozitivní prognóze,“ uvedl ministr obrany a Ficův dlouholetý spojenec Kaliňák s tím, že stále není vyhráno.