Matovič označil Sulíka také za samozvaného odborníka a psychopata. „Povyšoval své názory nad veřejný zájem a jednal vždy tak, jak to vyhovovalo jemu a nikoliv Slovensku,“ řekl Matovič. Tvrdil, že ministerstvo hospodářství pod Sulíkovým vedením například nepředložilo nabídku na získání obří investice čínské firmy Contemporary Amperex Technology (CATL) do výstavby závodu na výrobu baterií pro elektromobily, kterou nakonec získalo Maďarsko.

Ke kritice Sulíka využil Matovič také informace z uzavřených jednání politiků. Tvrdil například, že SaS odmítla předběžnou dohodu s americkými ocelárnami U.S Steel, aby Slovensko koupilo většinový podíl ve slovenské divizi tohoto koncernu. SaS nejnovější výroky Matoviče zatím nekomentovala.

Igor Matovič se popral s Robertem Kaliňákem
Ostuda na Slovensku: Politici Kaliňák a Matovič se porvali, záběry bitky šokují

SaS ani OĽaNO nemají podle sondáží jistotu, že se po volbách udrží ve sněmovně. Matovič se před novináři netajil tím, že jeho cílem je, aby SaS už neměla zastoupení v parlamentu. Dřívější spory mezi oběma politiky vyústily v rozpad původní čtyřčlenné koalice, k vypsání předčasných voleb a v polovině letošního května k nástupu úřednické vlády.

Matovič nešetří kritikou

Matovič během svého působení v politice získal pověst sólového hráče, který neváhá využít jakékoliv prostředky při kritice těch, kdo nesouhlasí s jeho nápady a názory. O uplynulém víkendu Matovič nařkl Sulíka, že při rozhodování bývalé vlády jednal na pokyn finančníka a spoluzakladatele finanční skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Sulík pak v reakci Matovičovi vzkázal, že je pomstychtivý a podlý lhář a manipulátor, jakož i psychicky nemocný člověk, který potřebuje odbornou pomoc.

Ve stávající kampani Matovič už nešetřil svou kritikou ani neparlamentní hnutí Progresívne Slovensko, které je druhou nejpopulárnější stranou. V roce 2020 OĽaNO parlamentní volby vyhrálo se ziskem 25 procent hlasů, když se v kampani vymezovalo vůči Smeru-SD.

Robert Fico po schválení termínu predčasných parlamentních voleb na Slovensku na 30. září 2023
Dnes nás okupují Američané. Smer zorganizoval vlastní oslavy povstání

„Matovič se těší, jak se pomstil Sulíkovi. My ostatní můžeme říct, že se výrazně zmenšila naděje na vládu bez Fica. Matovič a Sulík to dokázali,“ napsal v komentáři list Denník N. Podle něj je už dávno známé, že Matovič je mstychtivý, zákeřný a destruktivní. Deník kritizoval také Sulíka, a to kromě jiného v souvislosti s jeho možnou komunikací s Haščákem, kterou Sulík nepopřel.