Zmíněné důkazy se podle Sme týkají kromě jiného komunikace Kočnera a Zsuzsové, dále analýzy jejich pohybu po vraždě, který prý odporuje dřívějším prohlášením obou obžalovaných. Prokuratura také tvrdí, že dvojice den po vraždě častěji než předtím navštěvovala zpravodajské internetové portály.

Podnikatel Marian Kočner v jednací síni specializovaného trestního soudu v Pezinku, 3. září 2020
Soud potvrdil 19 let pro Kočnera i Ruska. Trest dostali za padělání směnek

Díky přístroji, který Zsuzsová měla propojený se svým mobilním telefonem, vyšetřovatel zjistil, že obžalovaná ráno po vraždě a po předchozí komunikaci prostřednictvím mobilu měla tak vysoký tep, jaký jí zmíněný náramek nikdy nezaznamenal. Zsuzsová podle žalobce od Kočnera převzala objednávku vraždy a oslovila dalšího prostředníka.

Některé ze zmíněných důkazů předložila prokuratura už soudu první instance krátce před vynesením verdiktu v případu loni v září, soudní senát důkazy tehdy neprojednal.

Bez přímého důkazu

Kuciak a Kušnírová byli podle policie zastřeleni 21. února 2018 ve svém domě. Policejní hlídka těla našla až o čtyři dny později na základě upozornění od příbuzných, kteří se s reportérem a jeho přítelkyní nedokázali zkontaktovat.

Obviněný Miroslav Marček v jednací síni specializovaného trestního soudu v Pezinku
Marček si za vraždu novináře Kuciaka odsedí 25 let. Soud mu zpřísnil trest

Soud první instance při zdůvodnění svého verdiktu uvedl, že nebyl předložen žádný přímý důkaz, který by Kočnera usvědčoval z objednání Kuciakovy vraždy. Prokuratura tvrdila, že Kočner si objednal Kuciakovu vraždu ze msty za to, že novinář poukazoval na jeho podezřelou ekonomickou činnost, což mohlo Kočnerovi také překazit plánovaný vstup do politiky. Letos v lednu byl Kočner v jiném případu pravomocně odsouzen k vězení v trvání 19 let, a to za padělání směnek.

V kauze vraždy Kuciaka a Kušnírové už byli po svém doznání pravomocně odsouzeni vrah zmíněné dvojice a také prostředník vraždy reportéra. Soud první instance rovněž uznal vinným vrahova příbuzného za to, že střelci při zločinu pomáhal jako řidič.