K nemovitosti na sídlišti Rossfield ve čtvrti Tallaght byli přivolaní policisté v neděli kolem půl jedné ráno. Na místě objevili tři mrtvá těla a také dva zraněné. Jedním z nich byl čtrnáctiletý bratr zesnulých, kterého záchranáři převezli do nemocnice s vážnými, ale ne život ohrožujícími zraněními. Druhou přeživší pak byla matka dětí, čtyřicetiletá žena, která je nyní v péči své rodiny a psychologů.

Courtney Tailorová (Vlastním jménem Clenneyová) je modelka a herečka.
Zabila jsem ho v sebeobraně, tvrdí modelka z OnlyFans. Popis útoku ale nesedí

Z trojnásobné vraždy byl nyní podle zpravodajského kanálu Sky News nakonec obviněn čtyřiadvacetiletý muž Andrew Cash, starší bratr zavražděných. Mladý muž se den po incidentu, v pondělí večer, dostavil na zvláštní zasedání trestního soudu v Dublinu. Podle soudu nechtěl ani na jedno z obvinění reagovat. Nyní je ve vazbě ve věznici Cloverhill, odkud se také v pátek prostřednictvím videohovoru dostaví k soudnímu líčení.

Zdroj: Youtube

Strašlivý incident otřásl celou čtvrtí. Před místem činu se vzápětí shromáždil početný dav lidí, kteří spolu s rodinou a nejbližšími přáteli uctili památku mrtvých dětí. Při vzpomínkové akci lidé vypustili balonky a podél zdí domu rozmístili a zapálili svíčky, zatímco hrála hudba. 

Příchozí návštěvníci na místo také spontánně kladli květiny, plyšové medvídky či fotografie zavražděných. 

Irský premiér Micheál Martin vyjádřil rodině obětí nejhlubší soustrast a uvedl, že tato strašná tragédie zanechala národ šokovaný a velmi zarmoucený.

Komisař irské gardy Drew Harris označil tento případ za strašný a traumatizujíc. „Jde o jeden z nejhorších incidentů, o kterých jsem slyšel nebo se s nimi setkal během své služby,“ vyjádřil se.

Podle Guardianu Harris vyzval všechny, kteří se v době vraždy pohybovali v oblasti, a kteří by mohli mít jakékoliv informace, aby se přihlásili a pomohli gardě s vyšetřováním.