Šance, že se jedinému člověku podaří vyhrát miliony v loterii je velmi nízká. Natož pak, aby se to povedlo více než stovce lidí během jediného dne. Obyvatelé belgické vesnice Olmen v provincii Antverpy však dokázali, že to možné je. Společně se totiž rozhodli vsadit jediný tiket v nadnárodní loterii EuroMiliony. A světe div se, tato sázka byla milionová. Celkem 165 vesničanů získalo pohádkový jackpot v hodnotě 143 milionů eur.

Stanice BBC s odkazem na belgickou národní loterii informovala, že každý z nich zbohatl zhruba o 868 tisíc eur, tedy v přepočtu 2,1 milionu korun. Částku samozřejmě ještě musí zdanit. Pravděpodobnost jejich úspěchu nebyla kdoví jak vysoká. Celkově bylo v úterním slosování EuroMilionů přihlášeno přes 27 milionů losů.

Zařízení AirTag společnosti Apple, které má sloužit například ke sledování polohy klíčů či odbaveného zavazadla na letišti, je předmětem nejnovější žaloby.
Expřítel vždycky ví, kde jsem. Ženy žalují Apple, AirTag prý usnadňuje stalking

Podle výpovědi některých místních se reakce šťastných výherců velmi lišily. Zatímco jedni překypovali euforií, druzí k tomu přistupovali odměřeně. Podle Reuters majitel trafiky Wim Van Broekhoven, kde byl tiket podán, sdělil tamnímu rozhlasu, že zprávu o výhře musel některým opakovat až pětkrát. „Lidé mi nechtěli uvěřit,“ řekl Van Broekhoven. Prozradil, že výherci pochází z různých společenských vrstev. „Myslím si ale, že peníze se v současné energetické krizi budou hodit každému,“ dodal.

Jména výherců nejsou pochopitelně zveřejněná, avšak na malé vesnici s populací asi tři tisíce obyvatel se jen stěží udrží tajemství. Trafikant dodal, že k výhercům nikdo z vesnice necítí žádnou zášť, ale naopak jim to každý přeje. Podle The Independent také rádiu prozradil, že jedna mladá výherkyně si plánuje pořídit malý dům pro sebe a svého psa.

Zdroj: Youtube

Nejvyšší skupinová výhra v historii

Podle mluvčího belgické národní loterie Jokea Vermoerea nejsou skupinové úspěchy v zemi neobvyklé, ale tentokrát se jedná o nejvyšší skupinovou výhru v historii. Zmínil také, že šťastnými čísly byly 12, 20, 25, 26 a 27, a čísla takzvané Šťastné hvězdy byla 8 a 12.

Princ Harry a Meghan Markle
Harry a Meghan nenechali na královské rodině nit suchou. Dokumentem začali válku

Stanice BBC upozornila, že se nejednalo o nejvyšší dosažený jackpot v loterii EuroMiliony. Ten letos v červenci získal hráč z Velké Británie, který zbohatl o 195 milionů liber. V květnu se britskému páru podařilo vyhrát 184 milionů liber. A vypadá to, že Velká Británie je ostrovem štěstí, protože v září tohoto roku získal další Brit 171 milionů libe, informoval deník The Guardian.

Loterie EuroMiliony se pořádá v devíti evropských zemí: Belgii, Francii, Velké Británii, Španělsku, Portugalsku, Irsku, Švýcarsku, Rakousku a Lucembursku.