Poslední nalezenou obětí záplav je muž, který spadl do studny a utopil se, když se z ní snažil přečerpat vodu, píší média.

Podle posledních informací se vylilo z koryt na 20 řek a jiných vodních toků a záplavy se dotkly 35 obcí. Podle ministra civilní ochrany Nella Musumeciho na některých místech v regionu naměřili za posledních 36 hodin tolik srážek, kolik obvykle spadne za šest měsíců.

Musumeci odpoledne také oznámil, že na 50 tisíc lidí zůstalo v regionu bez elektřiny. Dodal, že signál nemá na 100 tisíc uživatelů mobilních telefonů a asi 10 tisíc klientů je bez pevného telekomunikačního spojení. Omezena je místní železniční doprava v regionu, vysokorychlostní tratě a dálkové linky fungují. Omezen byl i provoz na klíčové dálnici A14.

Meteorologové ponechali v některých částech regionu i na čtvrtek varování před špatným počasím. V některých městech, například v Rimini, se úřady rozhodly ve čtvrtek obnovit výuku na školách.

close Východní část Itálie trápí masivní záplavy. Tři lidé při nich přišli o život. info Zdroj: Profimedia/Alessandro Mazza/IPA zoom_in Východní část Itálie trápí masivní záplavy

„V mnoha částech regionu Emilia-Romagna je situace dramatická,“ upozornil předseda krajské rady Stefano Bonaccini. Podle něj „skutečnost předčila nejhorší očekávání“.

Zrušení Grand Prix 

Kvůli záplavám byla zrušena i Velká cena Emilie-Romagni formule 1, která se měla jet o víkendu. Některé silnice u okruhu byly už uzavřeny a parkoviště se ocitla pod vodou. Zrušena byla i řada dalších sportovních akcí.

„Varování vydali kolem deváté večer a voda stoupla během deseti minut,“ řekla agentuře ANSA žena z města Faenza.

Severovýchod Itálie postihly záplavy už začátkem května, tehdy si vyžádaly dvě oběti.