Podle rakouských médií se v obci Gerlos v Tyrolsku vylilo ze břehů několik potoků, což vyvolalo bleskové záplavy. Místní mají zatopené sklepy a v ulicích se snaží zablokovat vodu. Podle informací místních hasičů se mezi domy v Gerlosu hromadí sutiny, které je třeba odklidit. Podle policie se při záplavách v oblasti nikdo nezranil. Jak to v Gerlosu a na dalších místech vypadalo včera, ukazují následující záběry:

Zdroj: Youtube

Sesuvy bahna a lokální záplavy trápí také rakouskou spolkovou zemi Salcbursko. Podle agentury DPA kvůli počasí uvízlo v horských chatách a hostincích okolo 230 lidí. Během soboty se podle agentury podařilo alespoň provizorně obnovit cesty ke většině usedlostí. Ani zde se nikdo nezranil.

Bouře si vyžádala četné zásahy hasičů konkrétně v Pinzgau v Salcbursku, kde se v pátek večer vylila řeka ze břehů a zatopila místním sklepy.

Pohled na lyžařské středisko ve švýcarských Alpách - ilustrační foto.
Ve švýcarských horách našli vrak letadla, které spadlo v roce 1968

Bouřky se silným krupobitím zkomplikovaly život také lidem ve spolkové zemi Korutany. I zde kvůli vydatným dešťům podle úřadů dochází k mohutným sesuvům bahna. Konkrétně v korutanských městech Paternion a Feistritz an der Drau už podle odborníků zemina na svažité zemědělské půdě není schopna absorbovat další srážky, kvůli čemuž bylo zaplaveno asi dvě stě metrů místních ulic.

Tlaková níže Imke dorazila do Rakouska po vlně veder. V pátek v Seibersdorfu v Dolních Rakousech naměřili 38,7 stupně Celsia, což je letošní rekord.