Podle prvního měření EMSC mělo zemětřesení na východě Slovenska sílu pěti stupňů a ohnisko v hloubce deseti kilometrů. Epicentrum se nacházelo zhruba 20 kilometrů na severozápad od města Humenné.

Zemětřesení potvrdil i vedoucí seismologického oddělení Slovenské akademie věd Kristián Csicsay. Podle něj po zpřesnění odhadu bude jeho síla zřejmě nižší, než kolik ohlásilo středisko EMSC. Kdyby se však potvrdila síla pět stupňů, tak by se podle něj jednalo o nejsilnější zemětřesení na Slovensku za 80 let.

Požár v Banské Štiavnici, 18. března 2023
Požár v Banské Štiavnici: Obnova klenotu Slovenska potrvá roky, pomohou i Češi

„Podle prvních ručně zpracovaných údajích se ukazuje síla mezi 4,8 a 5,1 stupně,“ uvedl na síti facebook Ústav věd o zemi Slovenské akademie věd. Podle ústavu by se mohly nastat další otřesy dostatečně silné na to, aby je obyvatelé znovu pocítily.

Bez větších škod

„Velké škody občané zatím nehlásí, ale já mám například v domě popukané stěny,“ řekl agentuře TASR Michal Flešár, starosta obce Holčíkovce, kterou zemětřesení zasáhlo. V dalších obcích v okolí Humenného lidé otřesy rovněž cítili, větší škody na majetku ani zraněné ale úřady nehlásí.