Informaci o Heribanově smrti jako první přinesla slovenská televize JOJ. Herci se v noci udělalo špatně v jeho domě ve městě Svätý Jur. Už den předtím podle zjištění stanice pociťoval bolesti zad a byl kvůli nim i v nemocnici. Ve středu brzy ráno se ale jeho zdravotní stav prudce zhoršil a vyjela k němu záchranka.

Poslední fotografie, kterou na svých sociálních sítích zveřejnil herec Dano Heriban. Na snímku je s manželkou. 

„V ranních hodinách jsme k pacientovi vyslali posádku záchranné zdravotní služby, která jej na místě zásahu oživovala. Resuscitace však byla neúspěšná,“ řekl televizi JOJ mluvčí záchranné služby Martin Balko. Podle informací slovenských médii selhalo 43letému umělci srdce.

Po herci Danielu Heribanovi, který vystupoval a veřejně působil pod jménem Dano Heriban, zůstala manželka Kamila a tři děti. Není známo, že by trpěl jakýmikoliv dlouhodobými vážnými zdravotními problémy. Ve středu dopoledne začaly přicházet kondolence od jeho hereckých kolegů i slovenských politiků. 

Zemřel herec Ray Stevenson
Zemřel herec Ray Stevenson. Během natáčení na Ischii musel být hospitalizován

Heriban se narodil v roce 1980 v Trnavě. Vystudoval hru na akordeon na konzervatoři, po účinkování v improvizačních show ale jako obor studia na bratislavské Vysoké škole múzických umění zvolil herectví. Brzy se zařadil mezi četně obsazované herce, a to nejen v divadlech, ale od roku 2015 také v televizi.

Oceňovaný umělec 

Za své výkony získal mnoho ocenění. „Třikrát se mu povedlo vyhrát prestižní divadelní ocenění Dosky. Dvakrát za výkony na jevišti a jednou z hudební tvorbu. V roce 2015 se stal držitelem televizního ocenění OTO,“ uvedl slovenský web Aktuality.sk.

Dano Heriban jako Ďuro Brmbalík, jedna z nejoblíbenějších seriálových postav na Slovensku v posledních letech:

Zdroj: Youtube

Byl jednou z hlavních tváří velmi úspěšného slovenského seriálu Druhá šanca, obrovskou popularitu mu ale přinesla především legendární postava Ďura Brmbalíka ve slovenském komickém seriálu Horná Dolná. Hrál také ve filmech Sviňa či Únos.