Při částečném zřícení budovy přímořské restaurace v letovisku Playa de Palma na španělském ostrově přišly o život dvě mladé německé ženy ve věku 20 a 30 let a také třiadvacetiletá španělská zaměstnankyně baru a čtyřiačtyřicetiletý muž ze Senegalu, uvedla policie. Z dalších 16 zraněných je jich sedm v kritickém stavu, zbylých devět se nachází s těžkými zraněními mimo ohrožení života, píše agentura DPA.

Většina lidí postižených čtvrtečním neštěstím jsou cizinci a turisté, řekl místním médiím šéf hasičů Eder García. „Podle informace našeho honorárního konzulátu Palma de Mallorca by mezi oběťmi neměli být občané ČR,“ sdělil ČTK mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Zdroj: Youtube

Podle informací španělských médií se kolem 20:00 hodin večer zřítila terasa dvoupatrové restaurace Medusa Beach Club, která se nachází na pobřežní promenádě letoviska Playa de Palma, které leží u hlavního města ostrova Palma.

Proč se terasa zřítila? 

Příčina neštěstí se vyšetřuje, ale podle mluvčího místní policie se terasa mohla zřítit kvůli nadměrné hmotnosti na ní. Podle BBC se lidé propadli dolů na místo, kde byli zákazníci a pracovníci restaurace.

Záchranáři poté prohledávali trosky, neboť panovaly obavy, že v nich mohli uváznout další lidé. Úřady proto vyzvaly všechny v okolí k tichosti, aby záchranáři mohli slyšet hlasy přeživších.

Bouře ve Francii - Ilustrační foto
Lavina bahna zabila ve Francii ženu. Neštěstí způsobily bouřky a silný déšť

Španělský premiér Pedro Sánchez vyjádřil soustrast rodinám obětí a popřál brzké uzdravení zraněným. Vláda je podle něj připravena vyslat místním úřadům potřebnou pomoc.

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, které se nacházejí ve Středozemním moři. Patří mezi oblíbené turistické destinace, jen loni ji podle BBC navštívilo více než 17 milionů lidí.