Člověk, jehož život je ohrožen, je na jednotce intenzivní péče v Innsbrucku. Podle policie byli zranění vyproštěni s pomocí vrtulníku a lana. Dva byli následně transportováni na innsbruckou kliniku, další dva byli převezeni do nemocnice v Zamsu.

Na místě zasahovali záchranáři a provoz lanovky byl kvůli incidentu dočasně zastaven. O totožnosti zraněných zatím podle APA není nic známo. Ostatní rekreanti jsou o situaci informováni s pomocí amplionů. Pasažéři z ostatních kabin bezpečně vystoupili.

Areál Hochoetz se nachází v širší oblasti Ötztal. Nehoda se podle serveru listu Tiroler Tageszeitung stala v 10:15 mezi osmým a devátým stožárem lanovky Acherkogelbahn. Technická závada je podle deníku vyloučena.

Drama zažili i lidé ve Slovinsku:

Záchranáři v blízkosti jeskyně Križna Jama
Z výletu bylo drama. Rodinu uvěznila v jeskyni na více jak den stoupající voda

Podle APA není jasné, z jaké výšky se kabina zřítila. Záchranná akce byla patrně obtížná kvůli komplikovanému terénu v místě zřícení, tedy v lese uprostřed lanové dráhy. Zástupkyně provozovatele místních lanovek Michaela Burgerová deníku Kurier řekla, že při „dramatickém“ neštěstí do trasy lanovky spadlo několik stromů. Podle ní je ale „nanejvýš nepravděpodobné“, aby se v takovém případě zřítila lanovka. „Znalci musí objasnit, jak se to vůbec mohlo stát,“ řekla Burgerová. Větrno podle ní nebylo.

Ještě dnes ráno byla provedena kontrolní jízda a nevyskytly se žádné nápadnosti. Vyšetřování už zahájil úřad, který se zabývá inspekcemi lanových drah.