„Kurská a Belgorodská oblasti jsou nyní zóny aktivních bojů. Potvrzuji to,“ uvedl Jusov. Poukázal, že v ruských příhraničních regionech nebojují Ukrajinci. „Jak tvrdí dobrovolníci a vzbouřenci, mluvíme o ruských občanech, kteří brání svá občanská práva před Putinovým režimem se zbraní v ruce, protože nemají jinou možnost,“ dodal mluvčí ukrajinské vojenské rozvědky.

Ukrajinští vojáci během protiofenzivy v Záporožské oblasti, ilustrační foto.
Ukrajina vyslala na Rusko 60 dronů, tvrdí ruské úřady. Jeden zasáhl budovu FSB

Ve čtvrtek z Belgorodské oblasti přicházely po celý den zprávy o leteckých úderech a střetech na hranicích s Ukrajinou. Útoky Rusko připisuje ukrajinským jednotkám. V úterý ruští dobrovolníci bojující na straně Ukrajiny prohlásili, že se jim podařilo překonat hranici a ovládnout vesnici Ťotkino v ruské Kurské oblasti. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že zamezilo pokusu ukrajinských vojáků proniknout přes ruskou hranici u vesnice Spodarjušino v Belgorodské oblasti.

Gladkov v pátek krátce po půlnoci vydal na sociálních sítích prohlášení, podle kterého se na území regionu nenachází „žádné ukrajinské jednotky“. „Boje jsou mimo území (regionu),“ uvedl ruský představitel. Podle něj je však jedna z vesnic, kde byly boje nejprudší, vážně poničená.

Zdroj: Youtube

Ruskem dosazený starosta okupovaného Doněcku Alexej Kulemzin dnes ráno uvedl, že při nočním ostřelování města ukrajinskou armádou zemřely tři děti, píše agentura Reuters. Palba podle něj zasáhla obytný dům.