Feodosijí po půlnoci otřásly mohutné exploze. Část obyvatel se podle ruských médií musela evakuovat. Aksjonov uvedl, že výbuch poškodil šest budov, které mají převážně rozbitá okna.

„Při odrážení útoku ukrajinských ozbrojených sil v noci na základnu ve Feodosiji byla poškozena velká výsadková loď Novočerkassk,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany. Ruská protiletecká obrana podle něj zničila dva ukrajinské bombardéry Su-24, které vyslaly směrem ke Krymu střely. Tyto informace nelze bezprostředně ověřit.

EU zahájí přístupové rozhovory s Ukrajinou: 

„A flotila v Rusku se stává menší a menší! Díky pilotům letectva a všem zúčastněným za precizní práci!“ napsal předtím na telegramu velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk. Podle letectva přístav zasáhly střely s plochou dráhou letu, neupřesnilo ale, jakého typu.

Snímky na sociální síti 

Ruskojazyčný server BBC upozornil na satelitní snímky Feodosije z 24. prosince, které na sociální síti X sdílel jeden z uživatelů zapojený do OSINT (open source intelligence). Uvádí, že výsadková loď stejné třídy Ropucha jako Novočerkassk je v přístavu zakotvená na místě, kde se podle záběrů a fotografií odehrála noční exploze.

Rusko ukrajinský Krym v rozporu s mezinárodním právem anektovalo v roce 2014. Poloostrov, včetně Krymského mostu, který Krym spojuje s pevninským Ruskem, se opakovaně stává terčem ukrajinských útoků.

Na hlavu prezidenta Zelenského se snáší vlna kritiky:

Letos v září ukrajinské síly zasáhly loděnici v krymském Sevastopolu, kde poničily jinou výsadkovou loď třídy Ropucha a ponorku třídy Kilo, které se nacházely v suchém doku.