Náměstek gruzínského ministra zahraničí Alexandr Chvtisašvili českého velvyslance požádal, aby svůj výrok vysvětlil. Podle Tbilisi nebylo vyjádření v té formě, v jaké se objevilo v médiích, pravdivé a poškozuje pověst Gruzie i gruzínsko-české vztahy. Chvtisašvili také Mikysku informoval o krocích, které Gruzie ohledně dodržování protiruských sankcí podniká.

České ministerstvo zahraničních věcí ČTK sdělilo, že důvodem předvolání byla dezinterpretace, která se začala objevovat po vystoupení velvyslance na konferenci na podporu Ukrajiny v gruzínských médiích.

„Gruzínská média bohužel jednu z reakcí pana velvyslance vytrhla z kontextu. Pan velvyslanec si s gruzínskou stranou situaci vysvětlil a tímto považujeme věc za uzavřenou,“ uvedla mluvčí Černínského paláce Mariana Wernerová.

Mikyska tento týden v Tbilisi sdělil, že se vývoz české produkce do Gruzie zvýšil o 80 procent, napsala agentura TASS. V této souvislosti údajně Mikyska řekl, že si je téměř jist, že část zboží končí v Rusku. Reagoval přitom na otázku bývalého starosty Tbilisi, zda odmítavý postoj gruzínské vlády podporovat sankce bude mít pro Gruzii nějaké následky.