Slova chvály zaznívají v posledních týdnech v amerických i části britských médií na konto britského prince Harryho a jeho manželky Meghan Markleové. Dvojice před několika dny ukončila své turné po Nigérii a následně se objevila na večeři v jednom z populárních kalifornských podniků, aby zde ve společnosti přátel oslavila šesté výročí svatby.

Mnozí komentátoři cestu Harryho a Meghan po africké zemi označili jako vydařenou, silně připomínající jejich extrémně úspěšné zahraniční turné z dob, kdy ještě vystupovali jako seniorní členové britské královské rodiny.

Koneckonců, za úspěch považují cestu i sami Harry a Meghan. „Byla to pro ně hluboce osobní záležitost. Návštěva měla dvojí účel: byla pokračováním práce kolem projektu Invictus Games a Meghan nabídla příležitost prozkoumat kořeny - vévodkyně totiž zjistila, že je ze 43 procent Nigerijkou. Zjevně potěšen úspěchem cesty pár prohlásil, že v budoucnu plánují uskutečnit více turné,“ zmiňuje magazín Tatler.

Čím vším si vlastně pár vydělává?

Meghan a Harry se možná už brzy objeví ve Velké Británii
Harry a Meghan rozšiřují své podnikání. V Británii si z nich ale vystřelili

Jenže reakce britské královské rodiny na celou věc byla mnohem méně pozitivní. Podle slov královského životopisce Toma Quinna pro Daily Mail krále Karla III. rozzuřilo, že Harry a Meghan se na svém výletě do Nigérie chovali, jakoby stále byli členy královské rodiny. Navíc radost páru podle britských médií kalí blízké vydání nového dokumentárního snímku o jejich životě. Ten se má totiž k vévodkyni ze Sussexu stavět velmi kriticky.

Meghanina tajemství

Nový dokumentární snímek připravuje německá novinářka Ulrike Grunewaldová pro stanici ZDF. Podle listu Mirror se Grunewaldová při přípravě dokumentu vydala do kalifornského Montecita, kde vévoda a vévodkyně ze Sussexu žijí, aby si zde promluvila s jejich sousedy o nynějším životě páru.

Britská média uvádějí, že ze zveřejnění dokumentu mají Harry a Meghan strach. Snímek totiž prý může odhalit dosud skrývaná tajemství o Meghan. „Zdroj odhalil, že vévoda a vévodkyně jsou znepokojeni tím, že by mohly být odhaleny trapné informace o životě Meghan před svatbou s princem Harrym v roce 2018,“ uvádí stanice Sky News.

Meghan Markleová se před svatbou živila jako herečka. Nejvíce ji proslavila role Rachel Zaneové v seriálu Kravaťáci (Suits):

Zdroj: Youtube

Podle anonymního zdroje z okolí natáčení se vévodkyně Meghan děsí, co o ní vyjde na povrch. „Není tajemstvím, že oba manželé předtím, než se setkali, vedli bouřlivé životy. Ovšem zatímco Harry o mnoha chybách promluvil ve svých memoárech, je stále mnoho věcí, které nevíme o Meghan,“ uvedl zdroj pro britský bulvární OK! Magazine.

Dva nové dokumenty

Jak už Deník dříve informoval, nové dokumentární snímky mezitím připravují i sami Harry a Meghan. Pár má pokračující kontrakt se streamovací službou Netflix, která už dříve vydala kontroverzní dokument Harry a Meghan, v němž manželé promluvili mimo jiné o svých sporech s princem Williamem a princeznou Kate a o odchodu z britské královské rodiny.

Mladší bratr britského krále je v současnosti nejméně populárním členem britské královské rodiny:

Princ Andrew a princezna Eugenie z Yorku. Ilustrační snímek
Od miláčka Alžběty II. k černé ovci rodiny. Prince Andrewa odhalil rozhovor

Nyní Harry a Meghan točí pro Netflix dva nové snímky. „První série vznikne pod taktovkou Meghan a má oslavovat radost z vaření a zahradničení, zábavy a přátelství. Druhá nová dokumentární série podle Netflixu poskytne divákům bezprecedentní přístup do světa profesionálního póla,“ uvedla už dříve stanice CNN.

Pár také nedávno zveřejnil své nové webové stránky, které vyvolaly kontroverzi, a Meghan představila první produkt své nové lifestylové značky - jahodový džem.