Ukrajinská strana podle Podoljaka nedosáhla výsledků, ve které doufala, a třetí kolo rozhovorů se uskuteční v nejbližších dnech. To potvrdil také další ruský vyjednavač, předseda zahraničního výboru dolní komory ruského parlamentu Leonid Sluckij, podle něhož může budoucí dohoda s Kyjevem vyžadovat schválení parlamentem.

"Hlavní otázka, kterou jsme vyřešili, je otázka záchrany lidí, civilistů, kteří se ocitli v zóně vojenských střetů. Proto se strany - zástupci ruského ministerstva obrany, ukrajinského ministerstva obrany - dohodly na formátu režimu pro udržování humanitárních koridorů pro odchod civilního obyvatelstva, případném dočasném přerušení bojů v sektoru humanitárního koridoru po dobu odjezdu civilního obyvatelstva," uvedl poradce ruského prezidenta Medinskij podle agentury TASS. Dodal, že jde podle něj o významný pokrok.

Představitel ukrajinské prezidentské kanceláře Podoljak podle ruské služby stanice BBC uvedl, že delegace se dohodly na možnosti příměří pouze v těch oblastech, kde budou civilisté evakuováni skrze humanitární koridory. "Za tímto účelem budou co nejdříve zorganizovány společné komunikační kanály a budou vytvořeny společné logistické postupy," uvedl Podoljak.

Ten zároveň konstatoval, že ukrajinská delegace nedosáhla výsledků, v něž doufala. "Jediné, co mohu říci: dostatečně podrobně jsme řešili humanitární aspekt, protože poměrně hodně měst je nyní obklíčeno, je tam dramatická situace s potravinami, léky, možností evakuace," uvedl ukrajinský delegát. Třetí kolo jednání o příměří se má uskutečnit začátkem příštího týdne, řekl Podoljak podle běloruské agentury Belta.

Hořící logistické centrum v Kyjevě - Hořící logistické centrum v ukrajinské metropoli Kyjevě, 3. března 2022.
Rusové stříleli na jadernou elektrárnu v Záporoží. Zasáhli blok, v areálu hořelo

Dnešní druhé kolo rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou se podle agentury TASS konalo v Bělověžském pralese, který se rozprostírá na obou stranách hranice mezi Běloruskem a Polskem. Delegáti jednali na běloruském území, dnešní rozhovory trvaly dvě a půl hodiny, poznamenala ruská tisková agentura.

Pondělní rozhovory - první od ruského vpádu - nevedly k průlomu. Strany se tehdy dohodly pouze na tom, že se v nejbližších dnech opět setkají, ruská armáda dál útočí na ukrajinská města.