Z celého světa přicházejí vzkazy vyjadřující podporu princezně Catherine, která v pátek oznámila, že jí lékaři diagnostikovali rakovinu a nyní podstupuje chemoterapii. Mezi těmi, kdo v následujících hodinách vyjádřili solidaritu, byli členové britské královské rodiny, představitelé zemí z celého světa i celebrity.

Kromě podpory se některé osobnosti ostře ohradily i proti posměšným internetovým příspěvkům, které kolovaly kvůli princeznině absenci na veřejnosti.

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu:

Princezna z Walesu Catherine oznámila, že má rakovinu
Mám rakovinu, oznámila princezna Kate ve videu. Podstupuje chemoterapii

Britský král a královna podle agentury Reuters sdělili, že láskyplně podpoří celou rodinu v tomto těžkém období. „Jsem velmi hrdý na Kate za její odvahu,“ prohlásil Karel III. I on letos v únoru oznámil, že mu doktoři diagnostikovali rakovinu. Také podstupuje léčbu.

Buckinghamský palác podle BBC vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že král Velké Británie byl v posledních týdnech v úzkém kontaktu s princeznou poté, co společně pobývali v nemocnici.

Lidé vyjadřují podporu princezně Kate i přímo před Buckinghamským palácem:

Zdroj: Youtube

Princ Harry a Meghan Markleová vydali jen několik hodin od oznámení krátké prohlášení. „Přejeme Kate a rodině uzdravení. Doufáme, že tak budou moci učinit v soukromí a v klidu,“ citoval z něj deník The Independent.

Podle ITV News byli vévoda a vévodkyně ze Sussexu s princem a princeznou z Walesu soukromě v kontaktu.

Světoví lídři vyjádřili podporu

Americký prezident Joe Biden spolu s první dámou Jill na sociálních sítích vyjádřili podporu princezně. „Přidáváme se k milionům lidí po celém světě modlících se za vaše uzdravení,“ sdělili.

Taky český premiér Petr Fiala se přidal k osobnostem vyjadřujícím podporu, nezapomněl přitom i na ostatní nemocné. „Přeji Catherine, princezně z Walesu, a všem lidem, kteří bojují s rakovinou, mnoho sil a brzké uzdravení,“ uvedl.

Francouzský prezident Emmanuel Macron podle deníku Le Figaro ocenil princezninu sílu a nezdolnost. „Vaše Výsosti, v těžkém období, kterým procházíte, vám s Brigitte přejeme úplné uzdravení,“ napsal.

Stud za sdílení posměšných příspěvků

Ke stavu Kate se vyjádřila i dcera amerického exprezidenta Donalda Trumpa Ivanka. „Síla a půvab stále jasně září navzdory diagnóze,“ prohlásila v internetovém příspěvku. Dodala, že ji zpráva hluboce zarmoutila. Také kritizovala spekulace, které se šířily v posledních týdnech.

„Trollové na sociálních sítích by se měli stydět za šíření teorií o Kate,“ řekla pro Sky News komentátorka královské rodiny Jennie Bondová. Doufá, že lidé, kteří zraňující teorie šířili na základě videí a fotografií, si uvědomí, co dělali.

Princezna Kate nedávno čelila nepříjemným situacím:

Princ William s Kate, princeznou z Walesu. Ilustrační snímek
Skandál kolem princezny Kate. Zaměstnanci nemocnice chtěli získat citlivé údaje

Příkladem šla Blake Lively. Americká herečka, známá ze seriálu Super drbna, se omluvila za to, že si dělala legraci z někdejší nepřítomnosti princezny z Walesu na veřejnosti i z upravených fotografií. „Sdílela jsem hloupý příspěvek kolem upraveného snímku ze Dne matek. Omlouvám se,“ napsala podle The Independent na Instagramu.