Po skončení bohoslužby si král a královna před kaplí povídali a potřásali rukama se shromážděnými příznivci. „Jste velmi stateční, že tady v takové zimě stojíte,“ řekl na adresu shromážděných lidí král Karel oblečený v tmavém kabátu.

Někteří přihlížející královi přáli zdraví, jiní krásné velikonoční svátky. Jedna z žen, která s králem hovořila, uvedla, že vypadá „velmi dobře“, napsala agentura Reuters.

Na bohoslužbu se podle médií vypravili také další členové královské rodiny včetně panovníkova bratra, vévody z Edinburghu a jeho rodiny. Neúčastní se jí naopak králův syn, princ William ani jeho žena Kate a jejich děti. Manželka následníka britského trůnu nedávno také oznámila, že má rakovinu, jejíž druh neupřesnila, a podstupuje chemoterapii.

Usmíří rakovina Karla III. prince Harryho s královskou rodinou? Britští komentátoři na takovou možnost hledí skepticky:

Princ Harry s Meghan, král Karel III. a Camilla
Nezlomíte nás, vzkázal kritikům Harry. Rakovina Karla III. mění jeho postoje

Pětasedmdesátiletý král Karel v lednu podstoupil zákrok kvůli zvětšené prostatě a Buckinghamský palác v únoru odhalil, že se bude léčit s blíže nespecifikovanou formou rakoviny, což znamená, že musí odložit své veřejné královské povinnosti.

Karel III. navzdory nemoci pokračuje v plnění některých povinností, ale činí tak za zdmi paláce v soukromí, upozornila v neděli média. Podle agentury Reuters se například setkává se zahraničním představiteli a nadále se pravidelně schází s premiérem Rishim Sunakem.

Karlova účast na velikonoční bohoslužbě je podle BBC a agentury AP považována za pozitivní znamení o jeho zdravotním stavu. Není to ale návrat k veřejným povinnostem, spíše se jedná o opatrný první krok zpět směrem do veřejného prostoru, podotkla BBC.