Křtiny potomků byly pro členy královské rodiny vždy významným momentem - zvláště současná britská panovnice Alžběta II., hlava anglikánské církve, je považuje za extrémně důležité. Nemohla proto chybět, navzdory drobným zdravotním problémům z minulých týdnů, kdy odřekla účast na několika veřejných akcích, ani na křtu svých dalších pravnoučat. Ten byl opravdu netradiční - při jednom obřadu byly pokřtěny hned dvě děti. Sdílené křtiny jsou v královské rodině ojedinělým úkazem.

William a Kate v Edinburgu
Bojkot BBC začal. Královská rodina nabídla vánoční koncert konkurenční stanici

Obřad se konal o víkendu na hradě Windsor. „Šlo o soukromou událost, které se zúčastnili pouze členové rodiny a blízcí přátelé," uvádí BBC. Zatím dokonce na veřejnost ani nepronikly fotografie z obřadu, existují pouze snímky z příjezdu hostů na místo.

Pokřtěni byli synové dvou královniných vnuček - princezny Eugenie a Zary Tindallové. „Syn princezny August Philip byl pokřtěn společně se Zařiným synem Lucasem Philipem," zmiňuje CNN. Střední jméno obou chlapců - Philip - zvolili jejich rodiče jako poctu letos zesnulému manželi královny Alžběty II., jejich pradědovi princi Philipovi. I termín křtin byl vybrán symbolicky - odehrál se den poté, co by královna s manželem oslavili 74. výročí sňatku.

Princ William
Britská královská rodina hrozí bojkotem BBC. Pobouřil ji nový dokument

Zara Tindallová, provdaná za sportovce Mika Tindalla, je dcerou princezny Anne, jediné dcery královny Alžběty II. Princezna Eugenie, provdaná na manažera Jacka Brooksbanka, je dcerou prince Andrewa, vévody z Yorku. Zatímco Zařin syn Lucas Philip, který se narodil letos v březnu, je pro pár již třetím potomkem, pro princeznu Eugenie je August Philip prvním dítětem, na svět přišel letos v únoru.

Je známé, že pro britskou panovnici Alžbětu II. jsou vztahy s jejími vnoučaty a pravnoučaty extrémně důležité. Britský tisk, zejména bulvární, opakovaně připomíná, že královna dělá vše pro to, aby nevymeškala jedinou příležitost být jim nablízku. Své nejmladší pravnouče - dceru prince Harryho a jeho manželky Meghan, však zatím osobně nepotkala, vzhledem k tomu, že pár žije v Americe. Podle některých zdrojů chtěl princ Harry uspořádat křtiny své dcery Lilibet Diany na britských ostrovech, experti na královskou rodinu ale předpokládají, že k něčemu podobnému zřejmě nedojde.