„Poblíž místa dopadu bylo poškozeno několik domů, obchodů, kaváren a dalších podniků,“ uvedl Kyrylenko s tím, že střely dopadly okolo osmé hodiny večer místního času (19:00 SELČ).

Z budovy podle Reuters zbyla jen pokroucená spleť kovových nosníků. „Běžela jsem sem hned po výbuchu, protože jsem si tu pronajala kavárnu. (…) Všechno je tam rozmetané na kusy,“ řekla čtyřiašedesátiletá Valentyna.

„Nezůstalo tu žádné sklo, okna ani dveře. Je tu jen zkáza, strach a hrůza. Tohle je 21. století,“ dodala.

Ukrajinský Kramatorsk zasáhly ruské rakety
Moskva o útoku na Kramatorsk: Zlikvidovali jsme dva generály a 50 důstojníků

Restaurace Ria byla podle agentury AFP oblíbená u tisku i u armády. Před zničenou restaurací, ve které i několik hodin po zásahu stále hořelo, se kromě záchranářů, policie a starosty města shromáždil i dav civilistů. Dvaatřicetiletý kuchař Ruslan AFP potvrdil tvrzení úřadů, že v době úderu bylo v pizzerii „poměrně dost lidí“. Při úderu ho zasypaly sutiny, ale podle svých slov „měl štěstí“ a dostal se ven.

Natalija, žena stojící před restaurací, řekla, že její 23letý nevlastní bratr Nikita je stále uvnitř. „Nemohli ho dostat ven (z trosek), byl zasypaný. Spadla na něj střecha,“ uvedla s pláčem.

Útok na nádraží v Kramatorsku

Kramatorsk leží na severu Doněcké oblasti, nedaleko měst Slavjansk či Lyman a zhruba 30 kilometrů od frontové linie u Bachmutu, který je už dlouhé měsíce místem aktivního boje ruské a ukrajinské armády.

Ukrajinští vojáci v boji proti ruským agresorům
Ofenziva pokračuje. Ukrajinci postoupili ve všech oblastech bojů, řekl Zelenskyj

Loni na začátku dubna, krátce po začátku ruské invaze na Ukrajinu, zasáhly ruské rakety vlakové nádraží v Kramatorsku, využívané civilisty k evakuaci do bezpečnějších oblastí. Zemřelo několik desítek lidí.