Kličko na komunikační síti Telegram napsal, že opravárenské čety „pracují na tom, aby rychle stabilizovaly situaci s dodávkami elektrické energie a tepla“.

 V Kyjevě je asi sedm stupňů pod nulou. Podle agentury Reuters byly dnes brzy ráno v Kyjevě slyšet hlasité výbuchy a jeden ze svědků vypověděl, že v Ševčenkově čtvrti v centru města je požár. Zasažena byla při útoku i další čtvrť na západě města, která je důležitým dopravním uzlem. Nachází se v ní vlakové nádraží a jedno ze dvou kyjevských letišť.

Zničená ruská vojenská technika v ukrajinském městě Lyman, 5. října 2022
Kaskáda chyb. Ruská selhání při invazi na Ukrajinu jsou hlubší, než se myslelo

Gubernátor Kyjevské oblasti Oleksij Kuleba na telegramu napsal, že po nočním útoku bezpilotními letouny jsou dva zranění, zasažena byla infrastruktura i obytné domy.

Rusko dnes podle ukrajinských vzdušných sil k útokům proti cílům na Ukrajině použilo asi 35 bezpilotních letounů Šáhed íránské výroby, 30 z nich se podle Ukrajinců podařilo zneškodnit. Drony Rusové vypustili z východního pobřeží Azovského moře - to Rusko zcela ovládá, neboť už v roce 2014 anektovalo ukrajinský Krym a po začátku letošní invaze další ukrajinská území.

Páteční rozsáhlý útok 

Naposledy čelila Ukrajina rozsáhlém ruskému vzdušnému útoku v pátek. Podle ukrajinského generálního štábu tehdy ruská armáda vypálila 98 řízených střel, na mnoha místech země kvůli tomu přestaly fungovat dodávky elektřiny, vody i tepla.