Internet z toho doslova šílí. Diváci, kteří sledovali poslední rozloučení s britskou královnou Alžbětou II. ve Westminsterském opatství, si všimli, že k její rakvi zalétl v průběhu obřadu nečekaně bílý lístek. Někteří tvrdí, že to mohl být třeba speciální vzkaz pro královnu.

Jiní o momentu mluví jako o velkém faux pas. „Mnozí chvíli, kdy zalétl na zem k rakvi, označili za ponižující,“ píše stanice Sky News

Winston Churchill je zatím posledním nečlenem královské rodiny, který měl státní pohřeb.
Největší pohřby státníků: Při Churchillově Alžběta II. porušila protokol

Lístek se každopádně stal virální senzací. Papírek dle všeho nechtěně upustil jeden z duchovních, kteří seděli nedaleko rakve. Diskutující na sociální síti následně hojně řešili, zda bude odstraněn, a někteří poznamenali, že v dalších záběrech již lístek viděn nebyl. Co konkrétně bylo na papíru napsáno, nebo který duchovní jej konkrétně upustil, zůstává nadále záhadou. Komentující na sociálních sítích se však shodují, že pro danou osobu může jít o nejtrapnější moment v životě.

Kde byl malý princ Louis?

Druhým nejvýrazněji řešeným momentem jinak hladce probíhajícího a důstojného pohřbu panovnice Alžběty II., byla nepřítomnost jejího pravnuka, prince Louise. Pouze několik hodin před pohřbem bylo oznámeno, že dvě starší děti prince Williama, devítiletý princ George a sedmiletá princezna Charlotte, se obřadu zúčastní. Mělo se tak stát na výslovné přání nového krále Karla III.

Nejmladší, čtyřletý syn prince a princezny z Walesu Louis však chyběl. Objektivním důvodem pro jeho nepřítomnost na posledním rozloučení s královnou Alžbětou II. samozřejmě mohl být nízký věk. Internet ale brzy zaplnily vtipy o tom, že by se malý princ jednoduše nezvládl chovat vážně a mohl by na pohřbu způsobit humorné situace.

Mnozí komentující přitom zjevně vzpomínali na letošní červnové oslavy výročí panování Alžběty II., kdy se při slavnosti Trooping the Colour stal hlavní hvězdou právě malý princ Louis. Ten tehdy na tváři vystřídal celou plejádu grimas. A třeba při závěrečném slavnostním průvodu, který završoval čtyřdenní oslavy, nevydržel sedět na židli. Postupně jej pak museli krotit jak máma, princezna Kate, tak dědeček, král Karel III.

Princ Louis měl přitom ke královně Alžbětě velmi blízko a i podle záběrů z letošní slavnosti Trooping the Colour si se svojí prababičkou velmi dobře rozuměl. Při nedávném setkání s lidmi, kteří přinesli květiny na počest Alžběty II., chlapcova matka, princezna z Walesu Catherine, uvedla, že její nejmladší syn si ještě příliš neuvědomuje, že svou prababičku už nikdy neuvidí. Přesto byla jeho reakce na zprávu o smrti Alžběty II. dle princezniných slov velmi dojemná. „Alespoň už je prababička s pradědečkem,“ měl se podle princezny Catherine vyjádřit malý Louis.